Andrzej Garczarek

0
14713

Andrzej Garczarek Ukończył polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 70-ych był jednym z autorów i wykonawców legendarnego magazynu radiowego Zgryz Macieja Zembatego. W 1981 roku brał udział w Przeglądzie Piosenki Prawdziwej w gdańskiej hali “Oliwii”. Wykonał tam utwór pt. “Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał”.
W 1989 r. na antenie radiowej Trójki emitowane były pierwsze odcinki z trwającego blisko dziesięć lat cyklu autorskiego: Literacko-muzyczny kantor wymiany myśli i wrażeń. W 1994 r. otrzymał nagrodę im. Jonasza Kofty – za twórczość radiową.

Andrzej Garczarek Bard
Andrzej Garczarek Bard

Jest autorem wielu znanych piosenek i ballad: “Ballada o chłopcach z bazy Sokołowskiej”, “Stachuro, Stachuro – ty już idziesz górą”, “Taksówkarz z Pittsburga”, “Raskolnikow”. W swoim dorobku artystycznym ma także książki: “Ballady dla bliskich i dalekich”, “Spoko, spoko…”, “Andrzej Garczarek” oraz analogową płytę długogrającą pt. “Płyta” i kasetę magnetofonową “Szabadabada”. Niedawno ukazała się kompaktowa płyta, zawierająca na nowo nagrany materiał z całego dorobku artysty. Album nosi tytuł “Drelichowa”.

Piosenki Andrzeja Garczarka

Zapraszam do oglądnięcia klipów muzycznych z mojej playlisty:

(Aby odtworzyć wybrany klip wystarczy kliknąć w miniaturkę piosenki pod odtwarzaczem).

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here