Maroko, 2011, manifestacja salafitów. Zdjęcie ilustracyjne. By Magharebia [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons Read more: http://www.pch24.pl/niemcy--w-ciagu-5-lat-podwoila-sie-liczba-salafitow--radykalnych-islamistow-sa-juz-tysiace-,59404,i.html#ixzz5CCJKGMxA
w ,

Niemcy: w ciągu 5 lat podwoiła się liczba salafitów. Radykalnych islamistów są już tysiące!

Liczba salafitów w Niemczech podwoiła się w ciągu ostatnich pięciu lat – podało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Obecnie za naszą zachodnią granicą 11 tys. osób zidentyfikowano jako wyznawców tego radykalnego odłamu islamu sunnickiego – stwierdził Urząd Ochrony Konstytucji (BfV).

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych potwierdziło tę liczbę, wskazując, że oznacza to gwałtowny wzrost od 2013 roku, gdy liczbę salafitów szacowano na około 5,5 tys. osób.

Salafizm to najbardziej radykalna gałąź ideologii sunnickiego islamu. Wyznawany jest przez dżihadystów wielu organizacji terrorystycznych. Jest również szeroko praktykowany w krajach Zatoki Perskiej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 334 lata temu wojska Jana III Sobieskiego pokonały islamistów z Imperium Osmańskiego

W grudniu ubiegłego roku władze ustaliły liczbę salafitów w Niemczech na około 10,8 tys. osób – mówił Hans-Georg Maaßen, szef BfV. Uznał ją za „rekord wszechczasów”. Według „Deutsche Welle” liczba salafitów wynosi obecnie około 11 tys., co stanowi około 0,22 proc. niemieckiej populacji muzułmańskiej.

Niedawny wzrost wyznawców salafizmu w Niemczech był szczególnie widoczny w mniejszych landach. W Hamburgu, jak donosił „Tagesspiegel”, władze zidentyfikowały 798 salafitów, z których 434 zaklasyfikowano jako „dżihadystów”.

W środę rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych powtórzył rządową obietnicę „kontynuowania i wzmacniania” programów prewencyjnych przeciwko radykalizacji wyznawców islamu.

W tym celu działa m.in. specjalna infolinia Rady Federalnego Urzędu ds. Migracji i Uchodźców, którą Ministerstwo Spraw Wewnętrznych chce wzmocnić – podała agencja DPA.

Salafizm to radykalny odłam islamu praktykowany także w Arabii Saudyjskiej. Dąży on do ustanowienia islamskiego kalifatu na Bliskim Wschodzie, w Afryce Północnej i Europie, a ostatecznie na całym świecie. W kalifacie miałoby obowiązywać tzw. prawo szariatu, które stosowano by zarówno w odniesieniu do muzułmanów jak i niemuzułmanów.

Źródło: thelocal.de, pch24.pl

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

W obronie Polski w 1939 r. nie uczestniczył ani jeden francuski żołnierz. W obronie Francji w 1940 r. brało udział 50 tys. polskich żołnierzy

Mało znany fakt: To rząd Marka Belki (2004 r.) formalnie potwierdził zrzeczenie się przez Polskę reparacji od Niemiec!