Za: diplomacypakistan.com
w ,

Pakistan: muzułmanie ucięli ręce chrześcijaninowi za odmowę przejścia na islam!

We wschodnim Pakistanie, w Lahore muzułmanie obcięli chrześcijaninowi ręce za odmowę przejścia na islam i porzucenia chrześcijaństwa. 

Według Legal Evangelical Association Development (LEAD), organizacji chrześcijańskiej w Pakistanie, Aqeel Masih, który pracował na stacji benzynowej w Lahore, został porwany przez islamskich ekstremistów. Żądali od niego porzucenia chrześcijaństwa i przejścia na islam. Nie porzucił swojej wiary. Zbrodniarze ucięli mu za to obie ręce i porzucili na pewną śmierć. Cudem został uratowany przez miejscową ludność, która pospieszyła z pomocą.

Masih złożył pozew przeciwko ekstremistom. Kiedy pojawił się na posterunku policji w Ghalib Market, policja zabroniła mu kontaktów z mediami. Śledczy przedstawił dziennikarzom inną wersję wydarzeń; w której Masih nie został zaatakowany przez islamistów a utracił ręce w wyniku wypadku na kolei. Zarzucano mu również, że jest narkomanem.

To nie pierwszy raz kiedy muzułmańskie władze dyskryminują swoich chrześcijańskich obywateli, na łamach bloga publikowałem już między innymi artykuły:

Islamska Republika Pakistanu to państwo w południowej części Azji, położone nad Morzem Arabskim, ze stolicą w Islamabadzie. Wyznawcy islamu stanowią 96,4% ludności. Całkowita liczba chrześcijan to około 4,5 mln (2010 rok), co stanowi 2,45% mieszkańców tego kraju. Chrześcijanie są najczęściej prześladowaną mniejszością religijną, dotykają ich ataki zarówno ze strony państwa jak i zwykłych muzułmanów.

Za: christiantoday.com

https://www.youtube.com/watch?v=CxO7lcEGCII

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Mariusz Pudzianowski o zamachach we Francji

Ślub gwałciciela z ofiarą? Tak się omija prawo w Turcji