w

Stefan Witas

Stefan Witas

Stefan Witas (ur. 21 czerwca 1908 w Warszawie, zm. 18 sierpnia 2006, tamże) – polski aktor operetkowy i piosenkarz.
W 1933 roku rozpoczął występy w lokalach rozrywkowych w Warszawie, a następnie na estradach i scenach teatralnych wielu miast Polski. Od 1935 do 1938 nagrywał w wytwórni “Odeon” pod pseudonimami Stefan Nowita, Stefan Witas-Nowita. Ostatnie płyty przed wybuchem wojny nagrał w kwietniu 1939 w wytwórni “Syrena-Electro”. W 1937 zdobył nagrodę Polskiego Radia w konkursie na najbardziej lubianego piosenkarza. W czasie wojny występował w kawiarniach w Warszawie, Lwowie, Krakowie i Lublinie. Po wojnie był związany z teatrem Syrena, a później z Operetką Warszawską. Występował w audycji radiowej Podwieczorek przy mikrofonie.
W jego repertuarze były arie operowe i operetkowe, pieśni, kolędy, piosenki kabaretowe i utwory taneczne. Występował także jako aktor w filmach, m.in. Irena do domu!, Cafe pod Minogą i Inspekcja pana Anatola. Do 1 września 1939 roku nagrał ponad 200 utworów. Pochowany w Warszawie na Bródnie.

Piosenki Stefana Witasa

(Aby odtworzyć wybrany klip wystarczy kliknąć w miniaturkę teledysku pod odtwarzaczem).

YouTube responded with an error: The playlist identified with the request's <code>playlistId</code> parameter cannot be found.

 


Zapraszam serdecznie do posłuchania innych Piosenek Międzywojennych:
Piosenki Dwudziestolecia Międzywojennego
Piosenki Dwudziestolecia Międzywojennego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0
Tadeusz Faliszewskie

Tadeusz Faliszewski

Piosenki Renaty Bogdańskiej

Renata Bogdanska