Warto!, czyli cierpienia zakochanego karalucha - Lech Galicki - PrawicowyInternet.pl
czwartek, 4 czerwca, 2020

Warto!, czyli cierpienia zakochanego karalucha – Lech Galicki

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

 „Cały świat, to sami aktorzy, cały świat gra komedię” – tak napisano na figurze wyobrażającej glob ziemski – stanowiący emblemat elżbietańskiego teatru „The Globe” – co znaczy po angielsku „kula ziemska”.

Tam odbyły się premiery: „Makbeta”, „Króla Leara” „Otella” i innych sztuk genialnego twórcy. Świat – to aktorzy, świat gra komedię.

Dziwny jest ten świat.

„Niech ryczy z bólu ranny łoś, zwierz zdrowy niech przebiega knieje. Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś, takie są świata koleje” – to cytat z „Hamleta” Williama Szekspira.

Dziwny jest ten świat!

Jak mówi łacińska maksyma: „Świat chce być oszukiwany, niech więc będzie”. Obecnie, najpierw powoli, powoli ale „sicher”, a teraz już na miarę medialnej wojny błyskawicznej Niemcy rozpoczęli akcję zmieniania w światowej społeczności świadomości przyczyn, sprawców mordów przeciwko ludzkości oraz historii drugiej wojny światowej. Oczywiście to nie Niemcy są według Niemców agresorami, twórcami antypolskiej i antyżydowskiej, a na koniec antysłowiańskiej polityki eksterminacji tych narodowości. To Polacy są winni, twierdzą bez zająknięcia eksponowane niemieckie media. A w szczególności zaś wina leży po stronie antysemickiej (!) Armii Krajowej. No ludzie! Jak tak można?! Uwaga, uwaga, uwaga! Achtung! Iście goebelssowska propaganda. To dopiero początek teatralnych przedsięwzięć potomków morderczych nazistów z Trzeciej Rzeszy.

Dziwny jest ten świat!

Amerykański filozof, William James, stwierdził: „Póki choć jeden biedny karaluch doznaje cierpień nieodwzajemnionej miłości, świat nie jest doskonały”.
Dziwny jest ten świat.

Wszystko się dziwnie plecie/Na tym tu biednym świecie /A kto by chciał rozumem wszystkiego dochodzić/ I zginie, a nie będzie umiał w to ugodzić – pisał w swych pieśniach Jan Kochanowski.

Czy warto uwzględniając porażającą często dziwność tego świata być idealistą i kochać (także swoją Ojczyznę) i cierpieć ( także za Ojczyznę).

Warto! Tylko tak. Kochać, cierpieć i zwyciężyć.

Autor: Lech Galicki
Powróć na stronę: Lech Galicki.
Lech-Galicki - Poeta

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,139FaniLubię
17,903ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy