Za: Kulisy Kultury, wikimedia commons
w ,

Kompromitacja Magdaleny Jethon. Chce rozmawiać o ograniczaniu swobód obywatelskich przez PiS, chociaż nie wie -​ jakich…

Groteska! Tak można podsumować pokaz niekompetencji, arogancji, podwójnych standardów i zaprzeczania sobie w co drugim zdaniu, jaki zaprezentowała w rozmowie z Robertem Mazurkiem dla „Dziennika Gazety Prawnej” Magdalena Jethon, była szefowa radiowej Trójki.

Dziennikarka, tak jak wiele innych osób związanych z mainstreamem w Polsce, boi się „strasznego Kaczora” i jak większość osób ogarniętych lękiem przed PiS, Jethon również nie jest w stanie przedstawić swoich „racji”, ani nawet w najprostszy sposób opowiedzieć o zagrożeniach stwarzanych przez obecną władzę.

Przykład: Dziennikarka stwierdza, że „jesteśmy na najlepszej drodze do dyktatury”, ale „pewne swobody obywatelskie zostały zachowane”. Zapytana, co ma na myśli, odpowiada: „Na razie nawet większość tych swobód, ale kierunek jest naprawdę bardzo niebezpieczny”. Wisienkę na torcie stanowi jednak odpowiedź na kolejne pytanie, w którym redaktor Mazurek prosi o wymienienie chociaż jednej z „odebranych swobód”. – Hmm, nie potrafię na to pytanie odpowiedzieć – mówi Jethon. (xD – przyp. Darek M.)

Później jest jeszcze „lepiej”. Dziennikarka „narzuca” prowadzącemu rozmowę temat „nieprzestrzegania Konstytucji przez partię rządzącą”. Gdy jednak Robert Mazurek pyta ją, które konkretnie zapisy Konstytucji RP są łamane, ta odpowiada: „Jestem słabym rozmówcą, jeśli chodzi o Konstytucję”.

Dalsza część rozmowy toczy się w podobnym schemacie. Redaktor Mazurek bardzo często wybucha serdecznym śmiechem, zaś Magdalena Jethon niejednokrotnie nie jest w stanie, mimo „licznych kół ratunkowych rzucanych przez prowadzącego” odpowiedzieć na zadawane pytania. Na koniec redaktor Mazurek nie wytrzymuje i stwierdza: „Pani mówiła w tym wywiadzie rzeczy, które się wzajemnie wykluczają”. W odpowiedzi słyszy, że… „Jest taka możliwość”.

– OK, rozbroiła mnie pani i nie wiem, co powiedzieć – kończy Robert Mazurek.

Za: pch24.pl, źródło: gazetaprawna.pl

Co cóż, typowa przedstawicielka dzisiejszej destrukcyjnej opozycji:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0
Lech-Galicki - Poeta

Ty dziennikarzyno – Lech Galicki

Wnuk ,,Burego” obala kłamliwe mity na temat Romualda Rajsa. Jak celowo buduje się czarną legendę bohatera podziemia antykomunistycznego!