w , , ,

15-letni islamista chciał zastrzelić papieża Franciszka podczas pielgrzymki do USA!

Amerykański nastolatek występujący publicznie pod muzułmańskim imieniem Ahmad Shakoor chciał zamordować papieża Franciszka. Podczas wizyty Ojca Świętego w USA planował zastrzelić go z broni palnej. Chciał też mordować pielgrzymów.

Do ataku miało dojść przy okazji Światowego Spotkania Rodzin we wrześniu roku 2015 w Filadelfii. 15-letni wówczas Santos Colon z Lindenwold w stanie New Jersey zainspirował się ideologią dżihadu w wydaniu Państwa Islamskiego. Młody islamista skontaktował się z osobą, która według jego przekonania była snajperem.

Chciał zlecić zastrzelenie Ojca Świętego podczas Mszy Świętej. Zamierzał też odpalić ładunek wybuchowy zabijając pielgrzymów zgromadzonych na Mszy. Plan się nie udał, bo rzekomy snajper był w istocie agentem FBI. Gdy Colon wyjawił mu swoje plany i doradzał mu, jak kupić potrzebne materiały wybuchowe, podjęto decyzję o aresztowaniu nastolatka.

https://www.youtube.com/watch?v=GK78jb_5yi8

Według amerykańskich mediów nastoletni dżihadysta był zainspirowany działaniami Państwa Islamskiego. W sieci nauczył się, jak tworzyć materiały wybuchowe. Zamach planował od czerwca do sierpnia 2015 roku.

Na początku wytoczono dżihadyście sprawę jako nieletniemu, ale ostatecznie nastolatek będzie sądzony jak dorosły.

Colonowi grozi 15 lat więzienia i grzywna w wysokości 250 tys. dolarów.

Za: pch24.pl, źródło: nj.com

https://www.youtube.com/watch?v=7a6vCLqBfvk&t=5s

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

UE: zielone światło dla dyskryminacji konsumentów z Europy Środkowo-Wschodniej! Oto prawdziwa „Unia dwóch prędkości”

Anna Siarkowska: „Dla rządu PiS nie ma dziś dobrej alternatywy. Dlatego rozwijamy Republikanów”