ABSURD! Iran usunął krzyż z mołdawskiej flagi! Tak wygląda tolerancyjność i gościnność islamistów!

0
18700

Na niebiesko-żółto-czerwonej fladze Mołdawii godło z wielkim orłem znajduje się na samym jej środku. Ustawiony pionowo krzyż powinien znajdować się w dziobie orła. Jednak w czasie wizyty prezydenta Mołdawii Igora Dodona w Iranie, z  godła na mołdawskich flagach rzeczony krzyż zniknął!

Prezydent Dodon, który jest także przewodniczącym Światowej Federacji Szachów uroczyście zainaugurował MŚ w Teheranie. Głowa państwa natychmiast zauważyła usunięty z godła krzyż. Dodon opublikował zdjęcia „nowej” flagi na swoim profilu na Facebook-u.

„Aby zachować ducha poprawności politycznej, w czasie wizyt w niektórych krajach muzułmańskich, z flag i godła zdejmowane są symbole religijne. Podczas niedawnej oficjalnej ceremonii otwarcia konsulatu Republiki Mołdowy w tureckiej Antalyi, na fladze mołdawskiej także nie było krzyża – zauważa mołdawski portal „Bloknot-Moldova”.

Do tego, co stało się w Iranie odniósł się sam prezydent Dodon. Do zamieszczonego na swoim profilu na Facebook-u zdjęcia dodał następujący komentarz: „Za flagę w trakcie zagranicznych wizyt nie odpowiada prezydent, tylko strona przyjmująca. W tym przypadku Islamska Republika Iranu. Zgodnie z prawem kwestią tą powinna zając się ambasada. W Teheranie nie ma jednak oficjalnego przedstawicielstwa Mołdawii. Jeśli okaże się, że strona irańska nie posiada właściwej flagi mojego kraju, będą nalegał, aby flaga z godłem bez krzyża była zdjęta” – poinformował wybrany trzy miesiące temu prezydent Mołdawii. Igor Dodon dodał, że będzie starał się wskazać winnych tego skandalicznego wydarzenia.

Za: pch24.pl, źródło: sedmitza.ru

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here