ABSURD! Iran usunął krzyż z mołdawskiej flagi! Tak wygląda tolerancyjność i gościnność islamistów! - PrawicowyInternet.pl
niedziela, 31 maja, 2020

ABSURD! Iran usunął krzyż z mołdawskiej flagi! Tak wygląda tolerancyjność i gościnność islamistów!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Na niebiesko-żółto-czerwonej fladze Mołdawii godło z wielkim orłem znajduje się na samym jej środku. Ustawiony pionowo krzyż powinien znajdować się w dziobie orła. Jednak w czasie wizyty prezydenta Mołdawii Igora Dodona w Iranie, z  godła na mołdawskich flagach rzeczony krzyż zniknął!

Prezydent Dodon, który jest także przewodniczącym Światowej Federacji Szachów uroczyście zainaugurował MŚ w Teheranie. Głowa państwa natychmiast zauważyła usunięty z godła krzyż. Dodon opublikował zdjęcia „nowej” flagi na swoim profilu na Facebook-u.

„Aby zachować ducha poprawności politycznej, w czasie wizyt w niektórych krajach muzułmańskich, z flag i godła zdejmowane są symbole religijne. Podczas niedawnej oficjalnej ceremonii otwarcia konsulatu Republiki Mołdowy w tureckiej Antalyi, na fladze mołdawskiej także nie było krzyża – zauważa mołdawski portal „Bloknot-Moldova”.

Do tego, co stało się w Iranie odniósł się sam prezydent Dodon. Do zamieszczonego na swoim profilu na Facebook-u zdjęcia dodał następujący komentarz: „Za flagę w trakcie zagranicznych wizyt nie odpowiada prezydent, tylko strona przyjmująca. W tym przypadku Islamska Republika Iranu. Zgodnie z prawem kwestią tą powinna zając się ambasada. W Teheranie nie ma jednak oficjalnego przedstawicielstwa Mołdawii. Jeśli okaże się, że strona irańska nie posiada właściwej flagi mojego kraju, będą nalegał, aby flaga z godłem bez krzyża była zdjęta” – poinformował wybrany trzy miesiące temu prezydent Mołdawii. Igor Dodon dodał, że będzie starał się wskazać winnych tego skandalicznego wydarzenia.

Za: pch24.pl, źródło: sedmitza.ru

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,178FaniLubię
17,889ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy