Agenci nadal na uczelniach. Czas na dekomunizację szkolnictwa wyższego! - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 1 czerwca, 2020

Agenci nadal na uczelniach. Czas na dekomunizację szkolnictwa wyższego!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Byli opozycjoniści zaapelowali do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego o dokonanie dekomunizacji i lustracji środowiska naukowego – informuje „Nasz Dziennik”. Wystąpili o „podjęcie śmiałych decyzji” w zakresie oczyszczania grona.

– Skierowaliśmy pismo do ministra nauki Jarosława Gowina w sprawie lustracji i dekomunizacji w szkolnictwie wyższym – oświadczył Janusz Olszewski, przewodniczący Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Internowanych i Represjonowanych.

Opozycjoniści wskazują, że dekomunizacja powinna wyrażać się ustawowym zakazem „zajmowania kierowniczych stanowisk profesorskich” na uczelniach przez „byłych członków PZPR, w tym funkcjonariuszy służb specjalnych PRL i jej agentury”.

Stowarzyszenie uważa też, że należy unieważnić „wszystkie dyplomy nadane przez Akademię Spraw Wewnętrznych, Wyższą Szkołę Nauk Społecznych przy KC PZPR, Wojskową Akademię Polityczną im. F. Dzierżyńskiego” i dyplomy wydane przez podobne uczelnie w krajach komunistycznych.

ZOBACZ:

PiS powinien CAŁKOWICIE zdekomunizować polskie sądy i prokuratury! Ale również własne struktury!

Wśród postulatów jest także pozbawienie tytułów naukowych osób, które uzyskały je w okresie PRL za prace doktorskie i habilitacyjne mające na celu „jedynie komunistyczną propagandę” i zawierające „fałsze historyczne”.

Gazeta zwraca uwagę, że lustracje na uczelniach wyższych postuluje także Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych.

Za: TVP.INFO

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,175FaniLubię
17,893ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy