Agnieszka Holland kwestionuje integralność terytorialną Polski? - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

Agnieszka Holland kwestionuje integralność terytorialną Polski?

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

W niedzielę podczas festiwalu Berlinale miał miejsce pokaz filmu Agnieszki Holland ,,Pokot”. Najwięcej emocji wywołały jednak słowa, które padły podczas rozmowy z prasą.

Temat wywołała Olga Tokarczuk – na podstawie jej książki ,,Prowadź pług przez kości umarłych” powstał film. Pisarka wspomniała o Kotlinie Kłodzkiej.

“Ten malutki, trochę zapomniany ogonek południowej granicy Polski, który w jakimś sensie przypomina nam, że jesteśmy w środku Europy. Ten region stał się polski dopiero po Jałcie. Wcześniej był czeski, potem pruski. Dla mnie to ważna metafora Europy, zwłaszcza Środkowej” – mówiła.

Temat podchwyciła Holland.

“To trochę ziemia niczyja – zwierzęta zresztą też nie mają ojczyzny. Nie przypadkiem czują się tu dobrze takie osoby jak Duszejko czy Dyzio. Nie muszą udowadniać, że mają prawo tu żyć” – podkreślała.

Na słowa Holland zwrócił uwagę Eryk Mistewicz, który na Twitterze napisał:

“Agnieszka Holland opowiadała dziś w Berlinie, że niektóre rejony się do Polski po 1945 roku „nie przyjęły”. Naprawdę Polska ma takie elity” – zaznaczył.

Robert Winnicki dodał:

Maciej Świrski zastanawiał się:

Co p. Holland miała na myśli? Czy neguje integralność terytorialną RP?

Za: niezlomni.com

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,184FaniLubię
17,886ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy