Andrzej Duda obronił Lasy Państwowe przed sprzedażą w obce ręce - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

Andrzej Duda obronił Lasy Państwowe przed sprzedażą w obce ręce

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Prezydent Andrzej Duda zdecydował o zawetowaniu noweli ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym, nowelizacji ustawy o lasach i ustawy upoważniającej go do ratyfikacji poprawki dauhańskiej do Protokołu z Kioto w sprawie zmian klimatu. Nowela ustawy o lasach, miała dopuścić możliwość sprzedaży lasów w celu realizacji inwestycji publicznych, np. dróg a w rzeczywistości mogła stać się furtką do wyprzedaży Lasów Państwowych.

Kancelaria Prezydenta podała w komunikacie:

„W opinii Prezydenta RP ustawa nie zapewnia wprowadzenia instrumentów zapewniających skuteczną ochronę lasów państwowych w sposób zgodny z deklarowanymi celami. Uchwalona ustawa zawiera rozwiązania wskazujące, iż ustawy zwykłe mogą wprowadzać możliwość zbywania lasów państwowych, co nie gwarantuje pełnej ochrony lasów przed zmianą ich statusu. Ponadto ustawa wprowadza przesłankę wskazującą na możliwość zbywania lasów dla realizacji celów publicznych w rozumieniu ustawy o gospodarce nieruchomościami, co oznacza wprowadzenie szerokiego katalogu okoliczności umożliwiających dokonywanie zbywania lasów państwowych. Wreszcie uchwalona ustawa przyjmuje niejednoznaczną regulację dotyczącą dostępu do lasów państwowych”

Głęboki spór wokół Lasów Państwowych wyrósł na początku 2014 roku, kiedy to koalicja PO/PSL zdecydowała, że w latach 2014-2015 przedsiębiorstwo będzie musiało wpłacić do budżetu państwa 1,6 mld zł. Prawo i Sprawiedliwość zarzucało rządowi, że zmuszanie do wpłat spowoduje niewydolność finansową Lasów Państwowych i po 2016 r. zostaną one sprzedane zagranicznym inwestorom. Pojawiły się również spekulacje, że pieniądze ze sprzedaży Lasów Państwowych mają zostać przeznaczone na zapłatę organizacjom żydowskim za “mienie pozostawione na terenie Polski”.

Warto przypomnieć, że w 2014 roku z inicjatywy Prawa i Sprawiedliwości podjęto inicjatywę obywatelską w sprawie referendum n.t. prywatyzacji Lasów Państwowych. Zebrano ponad 2,5 miliona podpisów obywateli a Platforma Obywatelska je zmieniła… Pytania referendalne miały brzmieć:

► Czy jesteś za utrzymaniem dotychczasowego systemu finansowania albo funkcjonowania państwowego gospodarstwa leśnego Lasy Państwowe określonego w ustawie z dnia 28 września 1991 roku o Lasach Państwowych, co zabezpiecza dotychczasową rolę tego podmiotu w wypełnianiu potrzeb narodowych?

► Czy jesteś za zobowiązaniem rządu do pilnych renegocjacji Traktatu Akcesyjnego w zakresie wolnego obrotu ziemią dla obcokrajowców w Polsce uwzględniając, iż stanowisko rządu do zmiany w traktacie powinno być następujące: zakup polskiej ziemi przez obcokrajowców będzie możliwy od roku, w którym siła nabywcza średniej pensji Polaka będzie stanowiła minimum 90 proc. średniej siły nabywczej mieszkańców pięciu najbogatszych państw Unii Europejskiej?

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości w obronie Lasów Państwowych w sejmie:

Dariusz Bąk: rządy Platformy niszczą Lasy Państwowe!


 

Poseł Jan Szyszko walczy o POLSKIE LASY PAŃSTWOWE!


 


Grzegorz Braun o SPRZEDAŻY POLSKICH LASÓW PAŃSTWOWYCH aby zapłacić Żydom


 

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,184FaniLubię
17,886ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy