Andrzej Duda wygrywa wybory w pierwszej turze NOWY SONDAŻ

20
4680

Andrzej Duda (43 l.) gromi rywali w walce o fotel głowy państwa! Kandydat popierany przez Prawo i Sprawiedliwość mógłby liczyć na 70 proc. poparcia, a startujący przy poparciu Platformy Obywatelskiej, obecnie urzędujący prezydent Bronisław Komorowski (63 l.) dostałby zaledwie 10 proc. Tak przynajmniej wynika z sondażu przeprowadzonego przez portal prawicowyinternet.pl

Sondaz Wyborczy
Sondaz Wyborczy

Andrzej Duda jest kandydatem z krwi i kości, a pozostali, w tym Bronisław Komorowski, gość z uciętym wackiem i facet wymachujący gumowym wibratorem, to kandydaci zastępczy – komentuje anonimowy internauta na forum onetu, będący dla mnie większym autorytetem niż większość lewicowych komentatorów pojawiających się w mediach typu prof. Kazimierz Kik (wieloletni członek PZPR). Ze względów rozrywkowych Polacy zamierzają oddać po 5% głosów na kandydatkę SLD Magdalenę Ogórek (ze względów estetycznych) oraz na Janusza Korwin-Mikkego (z zazdrości o liczbę kochanek). Sondaż przeprowadzony zostały na liczącej 10 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych znajomych na Facebooku.

“Wierzę tylko te w sondaże, które sam sfałszuję”
– Dariusz Matecki

Wysoka frekwencja


85 proc. uprawnionych do głosowania zapowiada, że 10 maja pójdzie do urn wyborczych. 15 proc. nie wie jeszcze, czy będzie głosować, a 5 proc. będzie leczyć kaca po majowym weekendzie. Spośród uprawnionych do głosowania największy odsetek osób stwierdził, że idzie zagłosować aby odsunąć od władzy typa z wąsem, który zgodził się na podwyższenie wieku emerytalnego, niewiele mniejszy odsetek Polaków stwierdził, że musi zagłosować aby pokazać, że nie popierają prezydenta, który zgodził się na podwyższenie podatku VAT, podwyższenie kwoty wolnej od podatku i wprowadzenie w Polsce modyfikowanej genetycznie żywności GMO.
Około 10 procent osób, głównie w podeszłym wieku stwierdziło, że idzie do wyborów ponieważ mają lęk przed stratą wysokich emerytur i przywilejów wojskowych, milicyjnych oraz ze strachu przed osądzeniem za zbrodnie, których dokonali na narodzie polskim.

Odsunąć od władzy Komorowskiego
Odsunąć od władzy Komorowskiego

Wiarygodność sondażów wyborczych

Od wielu lat uważam, że bardziej wiarygodny od wyborczych sondaży jest wróżbita Maciej. Jeśli chodzi o sondaże stacji telewizyjnych czy tworzonych przez prywatne organizacje – nie mogę się do nich przyczepić – najczęściej robione są tylko po to aby np. przestraszyć obywateli – pokazując, że krwawo rządzący PiS ma wielkie poparcie i może wrócić do władzy. Taki sondaż niewątpliwe zmusza wykształconych, młodych, z wielkich ośrodków miejskich do pójścia do wyborów i oddanie głosu na przeciwników PiSu. Nie można przecież zabronić prywatnym organizacjom wydawania własnych pieniędzy oraz kreowania swoich kampanii politycznych.

Jest jednakże instytucja, która nie jest w prywatnych rękach, jest to CBOS, czyli Centrum Badania Opinii Społecznej. Powołany został w 1982 roku, czyli w czasie stanu wojennego przez pułkownika Stanisława Kwiatkowskiego, doradcę gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Obecnie formalnie jest fundacją, nad którą nadzór sprawuje Prezes Rady Ministrów. CBOS jest współfinansowany przez Budżet Państwa, w samym 2014 roku podatnicy zapłacili 3,2 mln zł na utrzymanie CBOSu. Istnieje zatem instytucja, która jest politycznie nadzorowana przez rząd a płacą na nią wszyscy obywatele. Ten oto CBOS – pokazuje najbardziej absurdalne sondaże – między innymi to, w którym Bronisław Komorowski mógłby liczyć na 63 proc. poparcia, a startujący z PiS Andrzej Duda (43 l.) dostałby zaledwie 15 proc… Po co takie coś istnieje? Dlaczego nie nazwą tego wprost Wydziałem Propagandy ?

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=rt3b3oGTRig[/youtube]

Dlaczego Andrzej Duda?

Wyjaśnię jeszcze dlaczego zagłosuję na Andrzeja Dudę (pomimo tego, że miałbym duże opory przed oddaniem głosu na sam PiS).

Argumenty są bardzo proste:
– jest lepiej wykształcony od Komorowskiego – posiada tytuł doktora prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego,
– jest przygotowany do sprawowania funkcji państwowych – był członkiem Trybunału Stanu, posłem, europosłem, wiceministrem sprawiedliwości oraz sprawował stanowisko podsekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego,
– pochodzi z rodziny o inteligenckich korzeniach – rodzice profesorowie są wykładowcami w Akademii Górniczo-Hutniczej,
– jest elegancki, młody, dobrze się prezentuje i potrafi się wysłowić.

Tyle wystarczy. Media już teraz szukają haków – jak go ośmieszyć, jak pokazać, że jest małowartościowym kandydatem. Jednym z takich sposobów jest ciągłe powtarzanie, że Duda jest tylko pionkiem Jarosława Kaczyńskiego. Moim zdaniem nie jest pionkiem ale przyszłym liderem tej partii. Kaczyński ma już tyle lat, że pora myśleć o emeryturze a kto inny miałby objąć przywództwo? Z całą pewnością nie Antoni Macierewicz, Joachim Brudziński czy Marek Kuchciński – ponieważ zwyczajnie nie mają charyzmy mogącej porwać tłumy wyborców. Kiedyś osobą typowaną na objęcie przywództwa w PiS był Zbigniew Ziobro ale po odejściu i utworzeniu Solidarnej Polski chyba ten scenariusz nie wyjdzie. Warto zaznaczyć, że Duda ma bardzo wiele wspólnego z Ziobro, również pochodzi z Krakowa i to Ziobro wypromował Dudę mianując go wiceministrem.Inni prawicowi kandydaci

Uważam, że nie ma sensu oddawać głosu akurat w tych wyborach na któregokolwiek z innych kandydatów. Janusz Korwin-Mikke, Paweł Kukiz, Marian Kowalski czy Jacek Wilk nie mają realnych szans na przekroczenie 5% głosów. Niech każdy sympatyk Ruchu Narodowego, Korwina i wszelkich innych partii i organizacji społecznych odpowie sobie na pytanie – kogo woli za prezydenta: Bronisława Komorowskiego, który nie potrafi sklecić po polsku kilku zdań czy Andrzeja Dudę ? Tylko ta dwójka kandydatów się liczy i nie ma sensu odbierać Dudzie głosów pokazując odwieczne rozbicie polskiej prawicy…

 

Niezależne Dziennikarstwo
Niezależne Dziennikarstwo

Komentarze:

komentarzy

20 COMMENTS

 1. Problem w tym, że, według mej teorii, “koleś z obciętym >wackiem<", niejki Bęgowski Krzysztof, nie obciął sobie wacka,tylko robi Nas w ch*ja podając się za Annę Grodzką.

 2. cytuje z oryginalnego opisu do wykresu “… Sondaż przeprowadzony zostały na liczącej 10 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych znajomych na Facebooku… ” jeżeli jedna osoba to jeden głos to osoby z miejsc od 2 do 6 popierało by przynajmniej 5 ankietowanych zatem osobę z pierwszego miejsca popiera pozostałe 5 osób co daje 50% a nie 70% – no chyba że na czas przedwyborczy obowiązuje inna matematyka… :-)

 3. Do Patryka: Po pierwsze – skąd te brednie, jakoby Duda nie był prawicowcem, a PiS był lewy??? Po drugie: Duda jest lepiej wykształcony od Komorowskiego – posiada tytuł doktora prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, jest przygotowany do sprawowania funkcji państwowych – był członkiem Trybunału Stanu, posłem, europosłem, wiceministrem sprawiedliwości oraz sprawował stanowisko podsekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, – pochodzi z rodziny o inteligenckich korzeniach – rodzice profesorowie są wykładowcami w Akademii Górniczo-Hutniczej, – jest elegancki, młody, dobrze się prezentuje i potrafi się wysłowić.

  • Do Ciebie jesteś pastuchem i masz chyba do czynienie tylko z owcami które bez komentarza przyjmują wszystko w tym głupoty o których piszesz.Czytałeś opinie z gazet unijnych.Dla mnie to gbur bez kultury stworzony przez kaczora by na jakiś czas zamydlić polakom oczy.

 4. Stewie. Polecam przeczytaj świetną książkę profesora Marka J. Chodakiewicza pt. “O prawicy i lewicy” wydawnictwo Biblioteka Glaukopis-u. Na stronach tej pozycji, napisanym łatwym językiem, zrozumiałym dla każdego białego zamieszkującego dziś ziemię pomiędzy Odrą a Bugiem, znajduje się w kalejdoskopowym skrócie historia “prawicy” i “lewicy” w Europie i na świecie od czasów rewolucji francuskiej. W drugiej części tej książki (tzn. w tej samej dokładnie książce) pokazane są ogromne różnice pomiędzy światowym (europejskim również) znaczeniem obu tych słów. Myślę, że warto zaznajomić się by nie powtarzać wikipedycznych bredni. Otóż nie istniejemy od 25 lat a znaczenie dłużej. I pomimo braku państwowości przez 123 lata jak i dalszych problemów natury polityczno-kulturowej, kształtowała się na naszych terenach na przestrzeni ostatnich ponad 200 lat nasza “specyficzna” świadomość znaczeń słów: prawica i lewica. I nic tego nie zmieni, żadna relatywizacja. Na tym obszarze ścierać się będą myśli prawe i lewe dalej, a różnice wynikają min. z właśnie z takiej a nie innej historii Polski.

 5. Po pierwsze Duda nie jest prawicowcem. Cały PIS jest lewy, więc on miałby być prawy? Ja osobiście głosuje na Korwina. Mimo jego absurdalnych czasem poglądów i wypowiedzi – wolę jego niż tych wszystkich komuchów. Korwinowi chyba jako jedynemu zależy na ogarnięciu tego burdelu. Widać to po jego poglądach – nie jest marionetką jak inni. Głosi swoje poglądy od wielu lat. Wybierając Pis,PO, SLD, PSL zmarnujecie kolejne 5 lat, bo oni i tak nic dobrego nie zrobią. Trzeba odsunąć świnie od koryta a nie napełniać je co 5 lat. Pozdrawiam.

 6. A ja mam pytanie: Co żyd Duda ma wspólnego z Polską ?? I dlaczego SOCJALISTĘ uważacie za prawicowca ??
  Przecież chyba jeszcze encyklopedie nie kłamią ! Proponuję zaznajomić się ze znaczeniem słów “Lewica” i “Prawica”, zanim zaczniecie wypisywać takie brednie…
  A po za tym, MI nie spieszy się do wojny, więc na tego pajaca głosować nie będę …
  Dopiero teraz zrozumiałem, że jedynym godnym kandydatem jest osoba, która od zawsze reprezentuje te same poglądy ! AMEN !

 7. Szanowna Pani, Drogi Panie,
  To ja: wasz cesarz Napoleon.
  Choć niewygodnie mi w kaftanie,
  Chcę się podzielić mą ideą.
  Choć kaftan bardzo mi przeszkadza,
  Piszę, bo żądam ujawnienia,
  Że teraz w kraju rządzi władza,
  W wyniku nieporozumienia.
  Choć kaftan nieco mnie uwiera
  I pisać bardzo niewygodnie,
  Wszystkich ostrzegam, że Premiera
  Opanowało lobby wschodnie.
  Choć kaftan mi krępuje ruchy,
  Piszę, choć późna już godzina,
  Bo mnie z Warszawy doszły słuchy,
  Że Tusk w uścisku trwa Putina.
  Choć kaftan nieco mnie krępuje,
  Piszę te listy w noc i we dnie,
  Wszędzie układy, rządzą szuje,
  I sam w spiskowe wierzę brednie.
  Piszę do Pana, bo już świta,
  Niech naród w końcu się obudzi!
  Ja jestem władza prawowita!
  We mnie jest dobro! Dość złych ludzi!
  Rząd nic nie robi, leń z Premiera,
  Wciąż tylko jakieś gadki-szmatki.
  Ja co innego! Mnie popiera?
  Antek z sąsiedniej izolatki.
  To nie są wcale żadne fochy,
  Na polityce znam się chyba.
  Wcześniej, przyznaję, brałem prochy,
  Lecz teraz jestem zdrów jak ryba.
  Nie mam urojeń! Ja nie płaczę!
  Wasza diagnoza jest nieścisła.
  Czasem stosuję dopalacze,
  Lecz jestem wciąż przy zdrowych zmysłach.
  Piszę do Pana, choć tu ciemno.
  Pan się, doktorze, zna na rzeczy.
  Kto ulituje się nade mną?
  Czy to się jeszcze da wyleczyć?

 8. Dobrego samopoczucia zycze Emotikon smile
  GFK Polonia (12-16.02):
  B.Komorowski 52%,
  A.Duda 20%,
  M.Ogorek 4%,
  P.Kukiz 3%,
  J.Korwin-Mikke 2%,
  J.Palikot 2%,
  A.Jarubas 2%,
  niezdecydowani 14%.

 9. PO i p. prez. Komorowski wygrali wybory ponieważ tak tego chcieli Polacy . Ja osobiście głosowałem na nich i proszę wara od mojego demokratycznego prawa wyboru . W tym roku są wybory i wtedy jeżeli wygra ktoś inny to ja to uszanuje . Panowie i panie z PiS, panie Kaczyński i Duda! Proszę za wszelka cenę i przeciwko naszej woli nie uszczęśliwiać nas na sile !!! Wasz populizm który wykorzystuje osoby słabo myślące i osoby nie radzące sobie w tych czasach sięga dna !!! Polska nie jest tam gdzie tylko wy stoicie, Polska jest tu i teraz dla nas wszystkich !!!

 10. Moim zdaniem lepiej zagłosować w pierwszej turze na swojego kandydtata – niezależnie od tego, jaki by on był, wyjąwszy oczywiście Komora – a na Dudę w drugiej turze. W pierwszej każdy głos oddany na kogoś innego niż gajowy zwiększa szanse Dudy na drugą turę.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here