w ,

Andrzejek i służby. Prowokator z Krakowskiego Przedmieścia prześwietlony przez „W Sieci”

Źródło: Twitter.com

Marionetka służb specjalnych czy niestabilny emocjonalnie osobnik? Kilka lat temu większość osób opowiedziałaby się raczej za tą drugą opcją, jednak w świetle nowych ustaleń tygodnika „W Sieci” okazuje się, że aktywność Andrzeja Hadacza nie jest przypadkiem, a w trakcie eskalacji „sporu o krzyż” interesowały się nim podległe Platformie Obywatelskiej służby specjalne.

Andrzejek – jak określano Hadacza w roku 2010 w trakcie „obrony” krzyża przed Pałacem Prezydenckim – ma bogatą przeszłość zarówno w kontaktach ze służbami PRL jak i III RP.

„W Sieci” ujawnia, że Andrzej Hadacz do roku 1998 nazywał się Dobosz (po ojcu). Pod takimi danymi funkcjonuje w IPN. Instytut dysponuje jedną kartką skanu mikrofilmu dotyczących TW „Hatka”. Pozyskany do współpracy miał zostać… dobrowolnie. Tygodnik zaznacza jednak, że SB niekiedy wpisywała taką formułę, a de facto szantażując osobę.

Takie rewelacje nie są jednak zaskoczeniem, gdyż już od dłuższego czasu wiele osób miało podejrzenia o związku Hadacza ze służbami specjalnymi. Teraz tygodnik „W Sieci” donosi, że Andrzejek był w polu zainteresowań służb na początku sierpnia roku 2010, a więc w czasie batalii o krzyż przed Pałacem Prezydenckim i w okolicach zaprzysiężenia Bronisława Komorowskiego.

Marek Pyza i Marcin Wikło pytają, czy przypadkiem PO przy pomocy prowokatora udającego mocno kontrowersyjnego i agresywnego wyborcy PiS nie chciała aby wzbudzić odrazy społeczeństwa wobec formacji, pod adresem której pod katastrofie smoleńskiej zaczęto odczuwać cieplejsze emocje. Andrzejek był zaś aktywny w trakcie sporu o krzyż, a przychylne Platformie media głównego nurtu pokazywały go jako szalonego wyborcę Prawa i Sprawiedliwości, gotowego na wszystko w walce z Tuskiem i Komorowskim. W trakcie eskalacji konfliktu na krakowskim przedmieściu dochodziło do bluźnierstw oraz wzrostu nastrojów antyklerykalnych.

Tygodnik „W Sieci” przypomina, że Hadacz miał dokonać prowokacji również w trakcie kampanii prezydenckiej w roku 2015, a w zamian za sprowokowanie do bójki członków sztabu Andrzeja Dudy miał otrzymać mieszkanie komunalne. W tym czasie widziano go również w otoczeniu Bronisława Komorowskiego, a z byłym prezydentem łączyły go – jak podaje „W Sieci” – dobre relacje. Na tyle dobre, że BOR  musiał wiedzieć, kim on jest, gdyż swobodnie podchodził do kandydata Komorowskiego.

Wcześniej pojawiał się zarówno na imprezie narodowców – Marszu Niepodległości, jak i na sodomickich Paradach Równości stając tam ramię w ramię z Januszem Palikotem.

Za: pch24.pl, źródło: „W Sieci”

blockquote class=”twitter-tweet” data-lang=”pl”>

#hadacze
Jedna “matka”
Dwóch “ojców”
Troje “dzieci” pic.twitter.com/eXog4s0Nwx

— Brat Wodza (@BratWodza) 27 lutego 2017

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Kanclerz Christian Kern: Austria nie zgodzi się na włączenie Turcji do UE

Kilka dni po upadku Stoczni Szczecińskiej Donald Tusk odbiera nagrodę od niemieckiego rządu