Antoni Macierewicz do organizacji proobronnych: waszą jedyną partią jest Polska! - PrawicowyInternet.pl
piątek, 10 lipca, 2020

Antoni Macierewicz do organizacji proobronnych: waszą jedyną partią jest Polska!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Organizacje proobronne są naturalnym zapleczem Wojsk Obrony Terytorialnej, a nowa formacja jest w jakimś sensie ich dziełem – zaznaczył Antoni Macierewicz. Szef MON odnosząc się do sprzeciwów opozycji wobec decyzji Sejmu o powołaniu nowej siły w polskiej armii podkreślił, że fundamentem działania organizacji proobronnych jest patriotyzm, a ich jedyną partią polityczną, Polska.

Macie jedną partię polityczną, jedno zaangażowanie polityczne. Tą partią jest Polska, żadna inna. Tą partią jest Naród, tą partią jest społeczeństwo polskie, tą partią jest Polka i Polak, którzy mają być w każdym momencie gotowi do tego, żeby stanąć wtedy, kiedy zagrozi Ojczyźnie najwyższe niebezpieczeństwo. Tą partią jest wychowanie patriotyczne. Nic więcej. Tyle, aż tyle i tylko tyle – powiedział Antoni Macierewicz. Jak dodał, fundamentem działania organizacji proobronnych jest patriotyzm.

Szef MON zauważył, że w społeczeństwie demokratycznym istnieje wiele nurtów i jest to naturalne zjawisko. Niemniej piętnowanie Wojsk Obrony Terytorialnej jest „niespotykanym w dziejach polskiej dyskusji politycznej zachowaniem”.

Minister Macierewicz podczas spotkania z organizacjami proobronnymi zapewniał, że jej członkowie nie muszą rezygnować ze swojej tożsamości i „rozpłynąć się” w WOT. Zauważył jednak potrzebę ujednolicenia sposobów działania i ćwiczeń. – Przy zachowaniu odrębności ważne jest, żebyście tworzyli jeden ruch organizacji proobronnych, który według podobnego modelu będzie ćwiczył, kształtował swoich członków, będzie realizował tę kluczową funkcję, która na was spada, czyli łączenie wysiłku bezpieczeństwa struktur administracyjnych rządowych i samorządowych bezpośrednio z wojskiem, zwłaszcza z Obroną Terytorialną – zaznaczył.

Antoni Macierewicz zapewnił, że kierowany przez niego resort będzie dążył do „jak najszerszego wsparcia organizacji proobronnych przez państwo”, honorowania ich wysiłku jako przykładu zaangażowania obywatelskiego oraz do tego, żeby „zapewnić możliwość bezpośredniego przechodzenia z organizacji proobronnych do WOT”.

Za: pch24.pl, źródło: naszdziennik.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,852FaniLubię
18,073ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy