źródło: Facebook / Fundacja „Dziękujemy za Wolność”
w , ,

ANTYPOLONIZM! Zniszczono mural poświęcony mjr. Zygmuntowi Szendzielarzowi ps. Łupaszka!

„W Mińsku Mazowieckim zniszczono mural poświęcony mjr. Zygmuntowi Szendzielarzowi ps. Łupaszka, poinformowała fundacja „Dziękujemy za Wolność”.

Na wizerunku „wyklętego”, napisano czerwoną farbą słowo „MORDERCA”. Portal rp.pl podaje, że to już kolejny tego typu przypadek, ponieważ „w podobny sposób na wiosnę zniszczono mural w Gdańsku”.

– Nie wiemy, kto jest sprawcą tego aktu wandalizmu (…) Widać, iż mentalność postsowiecka i szerzone przez propagandę PRL mity o „bandytach z lasu i mordercach z NSZ czy AK” nadal tkwią w głowach wielu osób – powiedział portalowi niezależna.pl Adam Zawadzki, działacz Fundacji „Dziękujemy za Wolność”.

Przedstawiciele fundacji zapowiedzieli, że przywrócą mural do pierwotnego stanu a także zaprosili wandala na „merytoryczną dyskusję o Żołnierzach Wyklętych”.

W podobny sposób zniszczono w kwietniu tego roku powstały na zlecenie IPN mural w Gdańsku dedykowany Żołnierzom Wyklętym działającym na Pomorzu.

„Znajduje się na murze oporowym usytuowanym wzdłuż Al. Żołnierzy Wyklętych (na odcinku od skrzyżowania z ul. Zabytkową do wysokości budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Partyzantów). Jego projekt wyłoniono w konkursie ogłoszonym przez IPN” podaje rp.pl.

Mimo szybkiej interwencji ze strony policji sprawców nie udało się odnaleźć.

Źródło: rp.pl, pch24.pl

https://www.youtube.com/watch?v=DgxoLA36nXU

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

„To największa afera finansowa III RP”. Wyłudzono nawet 250 mld zł

Środki 500+ to poważna część budżetów rodzin. Szczególnie w kilku regionach