Antysemicki atak dziennikarza „Gazety Wyborczej” na B. Wildsteina. „Jad i podłość. Tyle im zostało”

0
2234

Wojciech Czuchnowski, dziennikarz „Gazety Wyborczej”, antysemickim tweetem zaatakował Bronisława Wildsteina, członka grupy roboczej mającej wypracować kompromis z izraelską stroną w sprawie nowelizacji ustawy o IPN. Wywołało to lawinę negatywnych komentarzy internautów.

W piątek po południu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych odbyło się spotkanie polskiego zespołu ds. dialogu prawno-historycznego z Izraelem, którego Wildstein jest członkiem.

– Chcemy porozumieć się ze stroną izraelską – zadeklarował po spotkaniu Wildstein. Jak podkreślił, Polska ma oczywiście prawo – tak samo jak Izrael – „do obrony swojej własnej godności – państwa i narodu”. Wskazał, że my tak samo bronimy się „przed fałszywym przypisywaniem nam współsprawstwa Holokaustu”. Według niego nasze zamiary zostały „zdeformowane i zmanipulowane”.

Wypowiedź Wildsteina skomentował na Twitterze Wojciech Czuchnowski, dziennikarz „Gazety Wyborczej”. „Bronisław Wildstein jako pożyteczny idiota prawicy. W 1968 władza też miała Żydów, którzy mówili, że w Polsce nie ma antysemityzmu. Smutna ale prawdziwa analogia” (pisownia oryginalna) – napisał.

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here