Antysemicki atak dziennikarza „Gazety Wyborczej” na B. Wildsteina. „Jad i podłość. Tyle im zostało” - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 25 maja, 2020

Antysemicki atak dziennikarza „Gazety Wyborczej” na B. Wildsteina. „Jad i podłość. Tyle im zostało”

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Wojciech Czuchnowski, dziennikarz „Gazety Wyborczej”, antysemickim tweetem zaatakował Bronisława Wildsteina, członka grupy roboczej mającej wypracować kompromis z izraelską stroną w sprawie nowelizacji ustawy o IPN. Wywołało to lawinę negatywnych komentarzy internautów.

W piątek po południu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych odbyło się spotkanie polskiego zespołu ds. dialogu prawno-historycznego z Izraelem, którego Wildstein jest członkiem.

– Chcemy porozumieć się ze stroną izraelską – zadeklarował po spotkaniu Wildstein. Jak podkreślił, Polska ma oczywiście prawo – tak samo jak Izrael – „do obrony swojej własnej godności – państwa i narodu”. Wskazał, że my tak samo bronimy się „przed fałszywym przypisywaniem nam współsprawstwa Holokaustu”. Według niego nasze zamiary zostały „zdeformowane i zmanipulowane”.

Wypowiedź Wildsteina skomentował na Twitterze Wojciech Czuchnowski, dziennikarz „Gazety Wyborczej”. „Bronisław Wildstein jako pożyteczny idiota prawicy. W 1968 władza też miała Żydów, którzy mówili, że w Polsce nie ma antysemityzmu. Smutna ale prawdziwa analogia” (pisownia oryginalna) – napisał.

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,248FaniLubię
17,844ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy