w ,

Atak nuklearny Rosji na Szczecin. Sprawdź czy przeżyjesz.

Zachęcony artykułem z bloga Biegun Wydarzeń dotyczącym potencjalnego ataku nuklearnego Rosji na Polskę sprawdziłem jak bardzo zagrożony bezpośrednim wybuchem, bądź skażeniem radioaktywnym jest Szczecin. Jako cel ataku przyjąłem Kwaterę Główną Wielonarodowego Korpusu Północ-Wschód.

Siła: 50 kilo ton. Wyrzutnie rakiet Iskander-M stacjonujące w Kaliningradzie są zdolne do przenoszenia ładunków nuklearnych o takiej mocy.

„Żółty okrąg oznacza zasięg kuli ognia. W momencie wybuchu temperatura skacze gwałtownie do 2500 do 3000 stopni Celcjusza, wszystko w obrębie tego terenu ludzie, budynki, nawet schrony podziemne, wyparowuje.

Kolor czerwony symbolizuje falę uderzeniową. W obrębie tego pola żaden człowiek nie ma szans na przeżycie, fala słabnie i do koloru szarego powoduje zniszczenie 70% budynków. W obrębie tego pola szanse na przeżycie są niewielkie, ponieważ nawet jeśli przeżyjemy pierwszą fazę wybuchu zabije nas promieniowanie radioaktywne (śmiertelność od 50 do 90%)

Pomarańczowy kolor to promieniowanie cieplne, powodujące poparzenia trzeciego stopnia oraz liczne pożary lasów i budynków w tej części miasta.”

Oby takie symulacje na zawsze pozostały political-fiction… 

https://www.youtube.com/watch?v=RW6J1ecG4CU

https://www.youtube.com/watch?v=gFUcJP1F10A

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Węgrzy i Polacy najbardziej sceptyczni w Europie wobec imigrantów i muzułmanów!

„Brytyjczycy mogą skorzystać na wprowadzeniu szariatu” to słowa nowej premier Wielkiej Brytanii!