Belgia: skutki imigracji - 1200 żołnierzy pilnuje bezpieczeństwa. Kraj zagrożony atakami terrorystycznymi! - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

Belgia: skutki imigracji – 1200 żołnierzy pilnuje bezpieczeństwa. Kraj zagrożony atakami terrorystycznymi!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Żołnierze pozostaną na ulicach miast Belgii do 2 marca. Tak zdecydowały władze w Brukseli po zapoznaniu się z analizami przygotowanymi przez służby bezpieczeństwa. Po ubiegłorocznych zamachach na stołeczne lotnisko i metro w całym kraju utrzymywany jest trzeci poziom zagrożenia atakami terrorystycznymi w czterostopniowej skali.

Ponad 1200 żołnierzy będzie nadal pilnowało wyznaczonych miejsc w kraju. Wzmocniona jest miedzy innymi ochrona unijnych instytucji i budynków rządowych. Mundurowi są na ulicach od stycznia 2015 roku, kiedy to w kilku belgijskich miastach rozbito grupę dżihadystów planującą ataki.

Po listopadowych zamachach w Paryżu w 2015 roku liczbę żołnierzy zwiększono, ale jak się okazało kilka miesięcy później – nie była to wystarczająca ochrona, bo w marcu ubiegłego roku terroryści przeprowadzili ataki w metrze i na lotnisku w Brukseli, w których zginęły 32 osoby.

Zamachy w Brukseli w marcu 2016

Seria trzech skoordynowanych terrorystycznych zamachów bombowych przeprowadzonych rankiem 22 marca 2016 w Belgii: dwa na lotnisku w Zaventem w Brukseli i jeden przy stacji metra Maelbeek/Maalbeek w Brukseli. W atakach zginęły 32 osoby i trzech zamachowców samobójców (dwóch podejrzanych jest na wolności), a ponad 316 osób zostało rannych. Trzecia bomba została znaleziona podczas przeszukania lotniska i zdetonowana przez saperów. Do zamachów przyznała się organizacja Państwo Islamskie.

Zamachy były najkrwawszym aktem terroryzmu w historii Belgii. Belgijski rząd ogłosił trzy dni żałoby narodowej.

Informacja za TVP.info

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,184FaniLubię
17,886ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy