w ,

Belgia: skutki imigracji – 1200 żołnierzy pilnuje bezpieczeństwa. Kraj zagrożony atakami terrorystycznymi!

Żołnierze pozostaną na ulicach miast Belgii do 2 marca. Tak zdecydowały władze w Brukseli po zapoznaniu się z analizami przygotowanymi przez służby bezpieczeństwa. Po ubiegłorocznych zamachach na stołeczne lotnisko i metro w całym kraju utrzymywany jest trzeci poziom zagrożenia atakami terrorystycznymi w czterostopniowej skali.

Ponad 1200 żołnierzy będzie nadal pilnowało wyznaczonych miejsc w kraju. Wzmocniona jest miedzy innymi ochrona unijnych instytucji i budynków rządowych. Mundurowi są na ulicach od stycznia 2015 roku, kiedy to w kilku belgijskich miastach rozbito grupę dżihadystów planującą ataki.

Po listopadowych zamachach w Paryżu w 2015 roku liczbę żołnierzy zwiększono, ale jak się okazało kilka miesięcy później – nie była to wystarczająca ochrona, bo w marcu ubiegłego roku terroryści przeprowadzili ataki w metrze i na lotnisku w Brukseli, w których zginęły 32 osoby.

Zamachy w Brukseli w marcu 2016

Seria trzech skoordynowanych terrorystycznych zamachów bombowych przeprowadzonych rankiem 22 marca 2016 w Belgii: dwa na lotnisku w Zaventem w Brukseli i jeden przy stacji metra Maelbeek/Maalbeek w Brukseli. W atakach zginęły 32 osoby i trzech zamachowców samobójców (dwóch podejrzanych jest na wolności), a ponad 316 osób zostało rannych. Trzecia bomba została znaleziona podczas przeszukania lotniska i zdetonowana przez saperów. Do zamachów przyznała się organizacja Państwo Islamskie.

Zamachy były najkrwawszym aktem terroryzmu w historii Belgii. Belgijski rząd ogłosił trzy dni żałoby narodowej.

Informacja za TVP.info

https://www.youtube.com/watch?v=SgiN-i2fKnI

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Poseł Nowoczesnej ze Szczecina wezwał do użycia agresji wobec Mariana Kowalskiego!

Protest Polonii pod siedzibą ZDF! „GOEBBELS W LONDYNIE – DOŚĆ NIEMIECKICH KŁAMSTW!”