Berlin podjął decyzję: Imigranci będą pozbawiani zasiłków. Najwięcej stracą… Polacy

0
37303

Niemieckie ministerstwo pracy podjęło decyzję, aby zaoszczędzić na pomocy socjalnej wypłacanej obywatelom państw Unii Europejskiej i przygotowało projekt ustawy, który znacząco zaostrza kryteria wymagane do spełnienia, aby otrzymać niemiecki zasiłek. Ustawa ta najmocniej uderzy w Polaków, którzy wśród narodowości wchodzących w skład UE stanowią najliczniejszą grupę pobierającą zasiłki.

Według nowych propozycji niemieckiego ministerstwa pracy – uprawnienie do otrzymywania zasiłku dla bezrobotnych lub pomocy socjalnej przysługiwałoby tylko tym cudzoziemcom pochodzących z krajów Unii Europejskiej, którzy wcześniej przez co najmniej pięć lat utrzymywali się w Niemczech bez pomocy ze strony państwa. Ministerstwo nie ukrywa, że projekt ten wymierzony jest imigrantów z Europy Środkowej i Wschodniej i przede wszystkim ma on wyeliminować patologiczne przypadki “turystyki socjalnej”.

Wśród obcokrajowców będących beneficjentami niemieckiej pomocy socjalnej najwięcej jest Turków (295 tys.). Na drugim miejscu w tej kategorii są Syryjczycy (242 tys.). Pudło zamykają Polacy (92,5 tys.). Na dalszych miejscach są Bułgarzy (72 tys.), Włosi (71 tys.) i Rumuni (60 tys.).

Widać zatem, że taka konstrukcja nowych przepisów (odnoszą się one jedynie do przybyszów z wewnątrz UE) najmocniej dotknie naszych rodaków, którzy wśród nacji wchodzących w skład UE stanowią najliczniejszą grupę pobierającą niemieckie zasiłki.

Za: niewygodne.info.pl

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here