w , ,

Bloger zaprasza prezydenta Sopotu do obozu dla uchodźców „Niech pozna realia tych miejsc!”

Opis filmu z YouTube:

Debata publiczna w Polsce dookoła uchodźców charakteryzuje się zazwyczaj skrajnym słownictwem, sensacjami oraz brakiem merytoryki oraz doświadczenia. Sam byłem w kilku obozach we Francji, Niemczech, Grecji oraz w Polsce a także przeszedłem część szlaku uchodźczego pomiędzy Grecją a Macedonią. Dlatego też w kontekście zaproszenia uchodźców z Syrii przez Prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego postanowiłem zaprosić go do jednego z obozów na terenach Unii aby poznał realia tych miejsc oraz ilość pracy, zasobów, ekspertów, wolontariuszy itd. potrzebnych do takiego przedsięwzięcia. Obecnie Syryjczycy (oraz uchodźcy/migranci z wielu innych krajów) są używani w konflikcie politycznym: realia, skala problemów i trudności związanych z tym kryzysem jest dla wielu w Polsce zupełnie nieznana. Dlatego też moja propozycja.

Byłaby to okazja do dialogu, dyskusji, merytorycznych wymian z ekspertami oraz także poznania uchodźców i przeprowadzenia debaty w zupełnie inny sposób aniżeli jest ona obecnie prowadzona w Polsce.

Jestem gotowy pokryć koszt tej podróży (Loty/Hotel/Wyżywienie): szczegóły podróży (długość pobytu, daty, oraz także destynacja (preferuje Francję lub Grecję) gdyby Pan Prezydent Jacek Karnowski się zgodził możemy uzgodnić prywatnie. Jestem dostępny pod mailem: [email protected]

Dodaje również:

Moja propozycja jest zupełnie poważna: politycy którzy podejmują takie kroki w Polsce, na koszt Polskiego podatnika, powinni przynajmniej mieć elementarną wiedzę sytuacji w innych, często zamożniejszych, krajach Unii Europejskiej oraz szeregu problemów związanych z tym kryzysem. Debata która obecnie jest prowadzona bardziej dzieli aniżeli łączy: dlatego też jestem gotowy nie tylko podjąć ale i zapłacić za taką podróż. Mam doświadczenia z kilku obozów, mam też kontakty nadal w niektórych z nich (zarówno z ludźmi pro jak i anty) i uważam że taki dialog pomiędzy dwoma stronami debaty da więcej rezultatów niż polemiki w studiach telewizyjnych. Mimo że różnią nas poglądy, wszystkich Polaków powinien łączyć wspólny cel; lepsza Polska. Ale aby tą lepszą Polskę budować jest potrzebny dialog i debata. Tym także to zaproszenie dla Pana Jacka Karnowskiego jest; zaproszeniem do dialogu Polskiego polityka przez zwykłego Polskiego obywatela.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Parlament Europejski ratyfikował umowę CETA!

Ograniczmy im wreszcie liczbę kadencji! Nie tylko wójtom, burmistrzom i prezydentom. Posłów i senatorom również!