w ,

Boris Johnson trafił na oddział intensywnej terapii, jego stan się pogorszył!

Brytyjski premier Boris Johnson jest na oddziale intensywnej terapii, a jego stan się pogorszył. Obowiązki szefa rządu przejął szef brytyjskiej dyplomacji Dominic Raab. Boris Johnson trafił do szpitala wczoraj wieczorem z powodu gorączki wywołanej przez koronawirusa, kilkanaście dni po tym, jak wykryto u niego zakażenie.

Od niedzielnego wieczoru premier jest pod opieką lekarzy w St Thomas’ Hospital w Londynie, gdzie został przyjęty z powodu utrzymujących się objawów koronawirusa. W ciągu tego popołudnia stan premiera pogorszył się i za radą swojego zespołu medycznego został przeniesiony na oddział intensywnej terapii w szpitalu” – poinformował jego rzecznik.

Zakażenie koronawirusem wykryto u Borisa Johnsona 27 marca. Ponieważ premier uskarżał się na objawy takie jak uporczywy kaszel, wykonano u niego test, który potwierdził zakażenie SARS-CoV-2. W niedzielę brytyjskie media informowały, że zdaniem lekarzy objawy utrzymujące się przez ponad tydzień stwarzają u pacjenta poważne ryzyko pojawienia się zapalenia płuc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

W Platformie nic się nie zmienia! [BUDKA ZŁAPANY NA WIDEO]

Wielkie zagrożenie pożarami lasów! Prawie w całym kraju!