w ,

Brak godności? Kijowski spędzi Święta za 30 tys. zł zebrane przez wiekowe fanki

– Będziemy mogli spokojnie, bez stresów bytowych spędzić Święta – powiedział Mateusz Kijowski, dowiedziawszy się, iż jego fani zebrali 30 tys. zł, by podratować sytuację materialną byłego lidera KOD.

– W tej chwili mamy prawie 32 tys. zł uzbierane na stypendium wolności dla Mateusza Kijowskiego – mówi Elżbieta Pawłowicz, która była inicjatorką zbiórki. Wystąpiła w specjalnym filmie z Mateuszem Kijowskim, który również dziękował za zaangażowanie.

– Bardzo wszystkim dziękuję. To ogromne wsparcie, dzięki niemu nasza rodzina już odczuła sporą ulgę. Będziemy mogli spokojnie bez stresów bytowych przeżyć święta – wypalił były lider KOD.

Kijowski przez ostatnie miesiące, zamiast uczciwie pracować, angażował się w działalność Komitetu Obrony Demokracji. Jego problemami finansowymi Polska żyje od dłuższego czasu. Jeszcze jako lider KOD przyznawał się do tego, iż płaci tylko część alimentów na swoje dzieci z pierwszego małżeństwa.

Jak wynika z doniesień tygodnika „Wprost” zaległości Kijowskiego w płaceniu alimentów, jeszcze na początku 2017 roku, wynosiły ponad 220 tys. zł. Z tego ponad 95,5 tys. to zadłużenie wobec dzieci, a ok. 75 tys. to dług wobec funduszu alimentacyjnego. Do tego jeszcze dochodzą m.in. odsetki i opłaty egzekucyjne – na łączną sumę ok. 50 tys. zł.

Mateusz Kijowski został pozbawiony funkcji szefa KOD po tym, jak na jaw wyszły oskarżenia o malwersacje finansowe. Kijowski miał sobie przywłaszczać część pieniędzy ze składek na KOD. Prokuratura zarzuca mu dziś poświadczenie nieprawdy w fakturach, przywłaszczenie 121 tys. zł i próbę przywłaszczenia 15 tys. zł.

Jak wynika z relacji jednego z internautów, zaproponował on normalną pracę Kijowskiemu. Ten jednak odpowiedział milczeniem. Najwyraźniej woli żyć ze zbiórek publicznych.

Źródło: TVP Info

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Za Grudzień’70 nikt nie poniósł kary, bo system III RP chronił komunistów. Miernik, który zaprotestował, dostał 10 m-cy paki…

Komunistyczny premier celnie podsumował zbiórkę na Mateusza Kijowskiego! Ten wpis jest hitem na Twitterze