w ,

BRAWO! Twarda interwencja ministra Wosia! Wystąpił w obronie Brygady Świętokrzyskiej NSZ! Powstanie pomnik!

Lata kiedy władze państwowe niszczyły pamięć o najbardziej bohaterskich żołnierzach II wojny światowej muszą minąć i nasza w tym głowa, aby czcić tych, którzy na to zasługują. Szczególnie w czasach kiedy Państwo Polskie musi zmagać się prezydentami największych polskich miast, którzy ustanawiają place im. Pawła Adamowicza, czy stawiają pomniki Bartoszewskiemu. Michał Woś jest człowiekiem z nowego, młodego pokolenia w polityce, tego wychowanego na kulcie żołnierzy wyklętych – bohaterów, którzy wybrali walkę o wolność do ostatniej kropli krwi, dla których II wojna światowa nie skończyła się w 1945 roku, bo nie skończyła się odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Na profilu “Narodowe Siły Zbrojne” na Twitterze opublikowano odpowiedź nadleśniczego Nadleśnictwa Włoszczowa Artura Ratusznika, który odesłał z kwitkiem lokalnych patriotów, którzy chcieli uhonorować Brygadę Świętokrzyską Narodowych Sił Zbrojnych.

O sprawie został poinformowany Minister Środowiska Michał Woś, którego reakcja była natychmiastowa: “W Rząbcu w miejscu bitwy #BrygadaŚwiętokrzyskaNSZ z sowietami i ich pachołkami pomnik powstanie, a dla naprawienia błędu nadleśnictwo będzie współfinansować jego budowę. W tej sprawie @LPanstwowe wszczęły postępowanie wyjaśniające. Cześć i chwała bohaterom!”

Tak powinno działać Państwo, które dba o swoich bohaterów!

Bitwa pod Rząbcem – bitwa partyzancka stoczona 8 września 1944 w lesie pod Rząbcem między oddziałami Narodowych Sił Zbrojnych a oddziałem Armii Ludowej i grupą radzieckich skoczków spadochronowych. Przy minimalnych stratach NSZ zadały komunistom dotkliwe straty: 34 zabitych, 30 rannych, 68 zabitych radzieckich skoczków spadochronowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Kolejne donosy Lewicy

Opozycyjne chamstwa