Brytyjski rząd podał datę wyjścia z UE!

1
17576

Nowo mianowany sekretarz Stanu ds. Brexitu David Davis w artykule trzy dni temu uznał że “ideałem i najbardziej prawdopodobnym efektem” wyjścia z Unii jest kontynuacja bezcłowej wymiany handlowej miedzy Wielką Brytanią a UE. Dzisiaj ogłosił, że uruchamiający procedurę artykuł 50 powinien być “wdrożony przed końcem bieżącego lub na początku przyszłego roku”. Prawdopodobny termin wyjścia ze struktur unijnych to grudzień 2018 r.

Theresa May, nowa premier, potwierdziła że artykuł 50 zostanie uruchomiony na przełomie tego i przyszłego roku. Przed paroma dniami w wywiadzie dla ITV mówiła:

– Ważne jest to, żebyśmy to zrobili we właściwym terminie, aby uzyskać odpowiednią ofertę dla Wielkiej Brytanii.

Art 50. Traktatu o UE (“Każde Państwo Członkowskie może, zgodnie ze swoimi wymogami konstytucyjnymi, podjąć decyzję o wystąpieniu z Unii….”) precyzuje procedurę wyjścia z UE. Daje występującemu państwu dwa lata na wynegocjowanie warunków wystąpienia. Przed podpisaniem traktatu w 2007 roku nie było możliwości wystąpienia z UE w zgodzie z prawem. Za: dzienniknarodowy.pl

ZOBACZ: Brytyjczycy mogą skorzystać na wprowadzeniu szariatu; to słowa nowej premier Wielkiej Brytanii!

https://www.youtube.com/watch?v=rBCAgb428gg

Komentarze:

komentarzy

1 KOMENTARZ

  1. Jak na razie to wyzwolili się od wspólnego rynku, a po faktycznym brexicie zaczną się wyzwalać od londyńskich bankierów i w końcu wolność od prowincji takich jak Szkocja, z której pochodzi połowa dochodów Wielkiej Brytanii. Strzelili sobie w łeb. Koniec UK. Data podana, ale May powidziała, że nie uruchomi słynnego już “artykułu 50”, do czasu aż nie osiągną pełni porozumienia z rządem Szkocji i Irlandii Północnej :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here