w ,

Celebryta potrącił staruszkę na pasach. Połamał jej żebra i kość czaszki. Nie miał prawa jazdy. Sąd go uniewinnił.

Sąd w Piasecznie uniewinnił dziennikarza Piotra Najsztuba od zarzutów spowodowania w 2017 r. wypadku, w którym ucierpiała na pasach 77-letnia kobieta. Miała połamane żebra i kość czaszki. Dziennikarz nie miał prawa jazdy.

Do wypadku doszło 5 października 2017 r. w Konstancinie-Jeziornie. Najsztub nie miał prawa jazdy, OC i ważnego przeglądu. Nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Sąd w Piasecznie wymierzył dziennikarzowi karę grzywny w wysokości 6 tys. zł, 10 tys. zł nawiązki dla nieżyjącej już pokrzywdzonej oraz zobowiązał do pokrycia blisko 6 tys. zł kosztów sądowych.

Internauci są w szoku. Nie rozumieją tego wyroku i zadają pytania.

Po 2 latach #Najsztub uniewinniony. Przejechał na pasach 75-latkę bez prawa jazdy a sąd nie był w stanie stwierdzić z jaką prędkością ofiara „wbiegła” na pasy! Kasta swoich nie wydaje! Jeśli byłby to zwykły człowiek i jeszcze nie daj Boże z prawicy to surowa kara by go nie minęła — stwierdziła Balli Marzec.

Proces sądowy Piotra Najsztuba trwał prawie dwa lata. Pierwszy wyrok wobec dziennikarza był skazujący. Na początku sierpnia 2018 roku Sąd Rejonowy w Piasecznie skazał Najsztuba na 6 tys. zł grzywny i 10 tys. zł nawiązki wobec kobiety. Prokurator Generalny, Zbigniew Ziobro, domagał się wyższej kary dla sprawcy zdarzenia.

Cały proces trwał w sumie ponad dwa lata. Teraz zapadł drugi wyrok. We wtorek 18 czerwca Sąd w Piasecznie oddalił ustalenia prokuratury i uznał Piotra Najsztuba za niewinnego. Ten opowiedział o tym w „Dzień Dobry TVN”. „Pani wyszła ze szpitala po kilku dniach. Jechałem ok. 20 km/h, padał deszcz, pasy były niedoświetlone, nie miałem szans zahamować. Sędziom nie udało się ustalić, z jaką prędkością poruszała się poszkodowana.”Sąd, kiedy rozstrzygał tę sprawę, nie ustalił ponad wszelką wątpliwość, z jaką prędkością ta pani weszła na pasy. Prokuratura oskarżyła mnie o nieumyślne spowodowanie wypadku poprzez niedostosowanie prędkości do warunków jazdy. Sąd uznał, że ja zachowałem szczególną ostrożność, w związku z czym mnie uniewinniono” – tłumaczył celebryta.

Jak to można skomentować? Moim zdaniem:

2 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Przepraszam , widzicie siebie bez prawa jazdy przeglądu i OC . Biedna babcia zasuwała po pasach chyba z setką . To na sto procent jej wina.Tragedia.Chyba kogoś pogieło. Czy SĄD jest naprawdę tak „niedowidzący” .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Syn Adama Bodnara „groził młodszym dzieciom nożem, domagając się pieniędzy”

„Repolonizacja mediów to jedno z przyszłych zadań rządu” – ważne słowa wicepremiera!