Celebryta potrącił staruszkę na pasach. Połamał jej żebra i kość czaszki. Nie miał prawa jazdy. Sąd go uniewinnił. - PrawicowyInternet.pl
niedziela, 31 maja, 2020

Celebryta potrącił staruszkę na pasach. Połamał jej żebra i kość czaszki. Nie miał prawa jazdy. Sąd go uniewinnił.

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Sąd w Piasecznie uniewinnił dziennikarza Piotra Najsztuba od zarzutów spowodowania w 2017 r. wypadku, w którym ucierpiała na pasach 77-letnia kobieta. Miała połamane żebra i kość czaszki. Dziennikarz nie miał prawa jazdy.

Do wypadku doszło 5 października 2017 r. w Konstancinie-Jeziornie. Najsztub nie miał prawa jazdy, OC i ważnego przeglądu. Nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Sąd w Piasecznie wymierzył dziennikarzowi karę grzywny w wysokości 6 tys. zł, 10 tys. zł nawiązki dla nieżyjącej już pokrzywdzonej oraz zobowiązał do pokrycia blisko 6 tys. zł kosztów sądowych.

Internauci są w szoku. Nie rozumieją tego wyroku i zadają pytania.

Po 2 latach #Najsztub uniewinniony. Przejechał na pasach 75-latkę bez prawa jazdy a sąd nie był w stanie stwierdzić z jaką prędkością ofiara „wbiegła” na pasy! Kasta swoich nie wydaje! Jeśli byłby to zwykły człowiek i jeszcze nie daj Boże z prawicy to surowa kara by go nie minęła — stwierdziła Balli Marzec.

Proces sądowy Piotra Najsztuba trwał prawie dwa lata. Pierwszy wyrok wobec dziennikarza był skazujący. Na początku sierpnia 2018 roku Sąd Rejonowy w Piasecznie skazał Najsztuba na 6 tys. zł grzywny i 10 tys. zł nawiązki wobec kobiety. Prokurator Generalny, Zbigniew Ziobro, domagał się wyższej kary dla sprawcy zdarzenia.

Cały proces trwał w sumie ponad dwa lata. Teraz zapadł drugi wyrok. We wtorek 18 czerwca Sąd w Piasecznie oddalił ustalenia prokuratury i uznał Piotra Najsztuba za niewinnego. Ten opowiedział o tym w “Dzień Dobry TVN”. “Pani wyszła ze szpitala po kilku dniach. Jechałem ok. 20 km/h, padał deszcz, pasy były niedoświetlone, nie miałem szans zahamować. Sędziom nie udało się ustalić, z jaką prędkością poruszała się poszkodowana.”Sąd, kiedy rozstrzygał tę sprawę, nie ustalił ponad wszelką wątpliwość, z jaką prędkością ta pani weszła na pasy. Prokuratura oskarżyła mnie o nieumyślne spowodowanie wypadku poprzez niedostosowanie prędkości do warunków jazdy. Sąd uznał, że ja zachowałem szczególną ostrożność, w związku z czym mnie uniewinniono” – tłumaczył celebryta.

Jak to można skomentować? Moim zdaniem:

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,181FaniLubię
17,886ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy