w ,

CHAMSTWO! Niemieckie i rosyjskie media: „Polak dokonał zamachu w Berlinie!”

Rosyjska i niemiecka propaganda jedzie po bandzie. Tuż po wczorajszym zamachu w Berlinie, kiedy jeszcze niewiele było wiadome o okolicznościach tej tragedii, dwie duże agencje informacyjne z Niemiec (ZDF Heute) oraz Rosji (Life.ru) podały, że ciężarówką w tłum ludzi wjechał „polski kierowca”. Dezinformacja poszła w świat i była cytowana przez kolejne agencje i strony z newsami. Ktoś ewidentnie gra na wywołanie niechęci do Polski.

ZOBACZ: W 2016 pięciu Polaków padło ofiarą polityki imigracyjnej Angeli Merkel!

Agencje ZDF Heute oraz Life.ru opublikowały wczoraj na stwoich twitterowych kontach wpisy, z których jednoznacznie wynikało, iż sprawcą zamachu był „polski kierowca”. Warto podkreślić, że mamy do czynienia z dwiema dużymi agencjami, których zasięg liczony jest w setkach tysięcy odbiorców (ZDF Heute – 262 tys. obserwujących na twitterze; Life.ru – ponad 800 tys.). Niestety, fałszywe informacje poszły w świat lotem błyskawicy i były cytowane przez kolejne agencje i strony z newsami:

Były „polskie obozy koncentracyjne”. Jest „polski kierowca ciężarówki, która wjechała w tłum ludzi”. Czasy się zmieniają, ale metody pozostają takie same. Za: niewygodne.pl 

KONIECZNIE ZOBACZ: 

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Warszawscy adwokaci chcieli bezpłatnie pomagać zatrzymywanym KOD-owcom. A może tak lepiej pomóc poszkodowanym przez mafię reprywatyzacyjną?

Platformiany Rzecznik Praw Dziecka chce wymuszać donosy na sąsiadów. Pod groźbą więzienia!