w , ,

„Chcemy dogłębnych zmian; pozorowana reforma sądownictwa nie jest żadną reformą”

Pozorowana reforma sądownictwa nie jest żadną reformą sądownictwa; my chcemy dogłębnych zmian, bo tego potrzebują dzisiaj Polacy – podkreśliła w piątek premier Beata Szydło.

Premier wzięła w piątek udział w konferencji prasowej Polskiej Fundacji Narodowej nt. kampanii informacyjnej dotyczącej wymiaru sprawiedliwości. Szydło oceniła, że obywatele częstą czują się pokrzywdzeni przez wymiar sprawiedliwości. „I to m.in. legło u podstaw przygotowania projektów ustaw (reformujących sądownictwo), które zostały zgłoszone po wygranych wyborach”.

Premier wskazała, że przygotowane przez PiS projekty ustaw były kompleksowe i miały zmienić system wymiaru sprawiedliwości. „Dzisiaj ta debata, która rozpoczyna się poprzez akcję informacyjną ma jeszcze raz przypomnieć, o tym, jakiej chcemy sprawiedliwości w Polsce, a jaka ona jest w tej chwili” – stwierdziła Szydło.

W ocenie premier, „niektóre osoby związane z wymiarem sprawiedliwości” najchętniej nie zmieniałyby niczego. „Słynne już zdanie: +żeby było tak, jak było+, myślę, że przejdzie do kanonu myśli politycznej w Polsce, jako stwierdzenie, które powinno zapalać w nas wszystkich czerwone światełko” – mówiła Szydło.

„Pozorowana reforma sądownictwa nie jest żadną reformą sądownictwa. My chcemy dogłębnych zmian, bo tego potrzebują dzisiaj Polacy” – podkreśliła.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP

https://www.youtube.com/watch?v=lXcwTBb-zxc&t=25s

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Mesut Oezil: nie śpiewam hymnu, bo modlę się do Allaha. Piłkarz dowodzi, że integracja to MIT!

„Musimy usiąść do poważnej rozmowy z Niemcami ws. reparacji” – ten temat staje się WRESZCIE realny!