"Chcemy dogłębnych zmian; pozorowana reforma sądownictwa nie jest żadną reformą" - PrawicowyInternet.pl
niedziela, 12 lipca, 2020

“Chcemy dogłębnych zmian; pozorowana reforma sądownictwa nie jest żadną reformą”

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Pozorowana reforma sądownictwa nie jest żadną reformą sądownictwa; my chcemy dogłębnych zmian, bo tego potrzebują dzisiaj Polacy – podkreśliła w piątek premier Beata Szydło.

Premier wzięła w piątek udział w konferencji prasowej Polskiej Fundacji Narodowej nt. kampanii informacyjnej dotyczącej wymiaru sprawiedliwości. Szydło oceniła, że obywatele częstą czują się pokrzywdzeni przez wymiar sprawiedliwości. “I to m.in. legło u podstaw przygotowania projektów ustaw (reformujących sądownictwo), które zostały zgłoszone po wygranych wyborach”.

Premier wskazała, że przygotowane przez PiS projekty ustaw były kompleksowe i miały zmienić system wymiaru sprawiedliwości. “Dzisiaj ta debata, która rozpoczyna się poprzez akcję informacyjną ma jeszcze raz przypomnieć, o tym, jakiej chcemy sprawiedliwości w Polsce, a jaka ona jest w tej chwili” – stwierdziła Szydło.

W ocenie premier, “niektóre osoby związane z wymiarem sprawiedliwości” najchętniej nie zmieniałyby niczego. “Słynne już zdanie: +żeby było tak, jak było+, myślę, że przejdzie do kanonu myśli politycznej w Polsce, jako stwierdzenie, które powinno zapalać w nas wszystkich czerwone światełko” – mówiła Szydło.

“Pozorowana reforma sądownictwa nie jest żadną reformą sądownictwa. My chcemy dogłębnych zmian, bo tego potrzebują dzisiaj Polacy” – podkreśliła.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,709FaniLubię
18,058ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy