“Chcemy dogłębnych zmian; pozorowana reforma sądownictwa nie jest żadną reformą”

0
2019

Pozorowana reforma sądownictwa nie jest żadną reformą sądownictwa; my chcemy dogłębnych zmian, bo tego potrzebują dzisiaj Polacy – podkreśliła w piątek premier Beata Szydło.

Premier wzięła w piątek udział w konferencji prasowej Polskiej Fundacji Narodowej nt. kampanii informacyjnej dotyczącej wymiaru sprawiedliwości. Szydło oceniła, że obywatele częstą czują się pokrzywdzeni przez wymiar sprawiedliwości. “I to m.in. legło u podstaw przygotowania projektów ustaw (reformujących sądownictwo), które zostały zgłoszone po wygranych wyborach”.

Premier wskazała, że przygotowane przez PiS projekty ustaw były kompleksowe i miały zmienić system wymiaru sprawiedliwości. “Dzisiaj ta debata, która rozpoczyna się poprzez akcję informacyjną ma jeszcze raz przypomnieć, o tym, jakiej chcemy sprawiedliwości w Polsce, a jaka ona jest w tej chwili” – stwierdziła Szydło.

W ocenie premier, “niektóre osoby związane z wymiarem sprawiedliwości” najchętniej nie zmieniałyby niczego. “Słynne już zdanie: +żeby było tak, jak było+, myślę, że przejdzie do kanonu myśli politycznej w Polsce, jako stwierdzenie, które powinno zapalać w nas wszystkich czerwone światełko” – mówiła Szydło.

“Pozorowana reforma sądownictwa nie jest żadną reformą sądownictwa. My chcemy dogłębnych zmian, bo tego potrzebują dzisiaj Polacy” – podkreśliła.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here