CHORE!!! Zagraniczna „pomoc” Kanady: więcej na zabijanie nienarodzonych niż dla głodujących - PrawicowyInternet.pl
środa, 8 lipca, 2020

CHORE!!! Zagraniczna „pomoc” Kanady: więcej na zabijanie nienarodzonych niż dla głodujących

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Na finansowanie zabijania dzieci nienarodzonych za granicą rząd w Ottawie przeznaczył 650 milionów dolarów, podczas gdy na pomoc głodującym w Sudanie Południowym, Jemenie, Nigerii i Somalii – mniej niż jedną piątą tej sumy, bo niespełna 120 mln. Piętnuje to przewodniczący kanadyjskiego episkopatu w liście skierowanym do minister spraw zagranicznych. Wcześniej Chrystia Freeland oświadczyła w parlamencie, że w sercu kanadyjskiej polityki zagranicznej leży „prawo kobiet do aborcji”.

Biskup Douglas Crosby wyraził głębokie zaniepokojenie stwierdzeniem szefowej MSZ. Hierarcha wskazał, że podstawowe cele kanadyjskiej polityki zagranicznej są inne. To „międzynarodowy pokój, sprawiedliwość, wolność handlu, pomoc za granicą i globalna stabilizacja”.

„Katoliccy biskupi Kanady podzielają pani troskę o respektowanie godności kobiet, co jest sprawą, do której przywiązują ogromną wagę” – napisał duchowny. „Musimy jednak z całym należnym szacunkiem zwrócić uwagę, że pani stwierdzenie jest błędne, mylące i niewłaściwe” – podkreślił.

Biskup Crosby zauważył, że mówiąc o godności kobiet minister Freeland pominęła wiele ważnych dla nich spraw. Chodzi przykładowo o kanadyjskie partnerstwo gospodarcze z krajami, gdzie zabija się dzieci płci żeńskiej tylko dlatego, że nie są chłopcami, a kobietom płaci się za tę samą pracę mniej niż mężczyznom lub odmawia się im prawa do edukacji czy obrony przed gwałtem i innymi nadużyciami.

Przewodniczący episkopatu przypomniał, że sąd najwyższy Kanady uznał w 1988 r. tzw. aborcję na życzenie za niezgodną z konstytucją. Tak w tym kraju, jak za granicą ludzie różnych religii i często też niewierzący opowiadają się za nienaruszalnością życia od chwili poczęcia.

Za: pch24.pl, źródło: KAI

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,841FaniLubię
18,085ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

[WYWIAD] Ksiądz, który ratuje życia!

2
Wywiad nagrany 13 kwietnia 2019 roku, przed szczecińskim Marszem dla Życia. 💬 Wywiad z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, prowadzącym Fundację Małych Stópek pomagającą kobietom w trudnej...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy