w

Cieplucha: Obecna sytuacja to nie tylko zagrożenie, lecz także ogromne szanse na rozwój [WIDEO]

Fot. Twitter

Piotr Cieplucha stwierdził podczas obchodów Święta Niepodległości, iż obecne, trudne czasy należy rozpatrywać na kilku płaszczyznach. Zaznaczył on, że niewątpliwie niepewny i niebezpieczny okres – wojny i kryzysu – budzi niepokój i jest to zrozumiałe. Polityk Solidarnej Polski dodał jednak, iż może to być przełomowy moment w historii, kiedy nasz kraj ma szansę wykorzystać ogromne możliwości do rozwoju.

– Nie ulega wątpliwości, że żyjemy w niepewnych czasach. Wojna za naszą wschodnią granicą, czy kryzys gospodarczy to zjawiska, które budzą w nas niepokój. Jednak uważam, że możemy także patrzeć na nie z nadzieją, ponieważ są takie momenty w historii, kiedy otwierają się drzwi możliwości. Jestem przekonany, że taki moment właśnie dla Polski nastał. Porażki militarne Rosji, klęska polityki zagranicznej Niemiec, wiatr zmian w Europie – wszystkie te czynniki dają szansę Polsce na dynamiczny rozwój polityczny, gospodarczy i militarny. – powiedział Cieplucha.

– Nasze państwo stawia na bezpieczeństwo, na rozwój własnego wojska. Ale także na niezależność energetyczną. Warto również przełamać pewne schematy. Jeśli spojrzymy na mapę Europy, to widzimy, że najistotniejsze dzisiaj są szlaki wschód-zachód – komunikacyjne i te które dostarczają surowce. Należy dążyć do tego, by je przełamać na rzecz szlaków północ-południe. – dodał polityk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Kowalski: Niemcy łamią traktat. Z ich budżetu nie są finansowane polskie organizacje mniejszościowe [WIDEO]

Zbigniew Ziobro: Unijny program klimatyczny najbardziej uderza w Polskę [WIDEO]