Co piąty Niemiec… nie jest Niemcem. Zobacz zaskakujące dane Urzędu Statystycznego! - PrawicowyInternet.pl
niedziela, 12 lipca, 2020

Co piąty Niemiec… nie jest Niemcem. Zobacz zaskakujące dane Urzędu Statystycznego!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Aż 21 proc. mieszkańców Niemiec jest narodowości innej niż niemiecka – wynika ze statystyk przedstawionych przez Federalny Urząd Statystyczny. Największe grupy obcokrajowców to Turcy, Polacy i Rosjanie. Statystyki nie uwzględniają jednak jeszcze nowych imigrantów z krajów islamskich.

Jak podał niemiecki Federalny Urząd Statystyczny, w 2015 roku żyło w Niemczech 17,1 milionów osób mających korzenie za granicą. To o 4,4 proc. więcej niż rok wcześniej. Przy tym prawie 6 milionów z tej grupy urodziło się już w RFN.

Jako kraje ojczyste największej liczby przybyszów mieszkających w Niemczech urząd podał Turcję, Polskę i Rosję. Liczni są także migranci z Grecji i Włoch. Badanie nie uwzględnia jednak większości uchodźców, którzy napłynęli do Niemiec w ubiegłym roku z Afryki i Bliskiego Wschodu. W istocie więc liczba obcokrajowców za Odrą jest znacząco wyższa, niż podaje to urząd.

Według statystyk osoby posiadające tak zwane tło migracyjne stanowią grupę o wiele młodszą od rodowitych Niemców. 30 proc. to osoby nieletnie, a renciści to niespełna jej 10 proc. Przybysze są dodatkowo zazwyczaj gorzej wykształceni od etnicznych Niemców, choć w zależności od kraju pochodzenia różnice są ogromne. O ile aż 88 proc. Chińczyków mieszkających w Niemczech w wieku od 25 do 35 ma maturę, to wśród Turków w tym samym wieku takim wykształceniem legitymuje się jedynie 16 proc. osób.

O tle migracyjnym Federalny Urząd Statystyczny mówi w przypadku tych osób, które albo urodziły się bez niemieckiego obywatelstwa, albo bez niego urodziło się jedno z ich rodziców.

Za: pch24.pl, źródło: destatis.de

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,708FaniLubię
18,055ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy