Co z francuską demokracją? Ponowne przedłużenie stanu wyjątkowego! - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

Co z francuską demokracją? Ponowne przedłużenie stanu wyjątkowego!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Premier Manuel Valls zapowiedział ponowne przedłużenie obowiązującego we Francji stanu wyjątkowego.

Wprowadzony rok temu, po zamachu przed Stadionem de France i w klubie Bataclan, stan wyjątkowy był już przedłużany o kolejne pół roku po ataku w Nicei gdzie pod kołami ciężarówki prowadzonej przez terrorystę zginęły 84 osoby. Przedłużenie stanu wyjątkowego ma umożliwić zapewnienie środków „które chronią naszą demokracje” – jak powiedział premier.

Jednak zgodnie z raportem parlamentarnej komisji pod przewodnictwem George Fenech’a nałożenie stanu wyjątkowego miało „ograniczony wpływ” na bezpieczeństwo. Komisja zwróciła za to uwagę na: brak współpracy i luki w systemie przekazywania informacji między poszczególnymi służbami, niedozbrojenie funkcjonariuszy, oraz brak jednolitej wizji działania czy podziału kompetencji między poszczególne agencje.

Francję od kwietnia do czerwca 2017 czeka maraton wyborczy w związku z wyborami prezydenckimi i parlamentarnymi. Ze względu na najniższe w historii kraju poparcie dla obecnych władz, wybory te prawdopodobnie doprowadzą do przekształcenia się systemu dwupartyjnego w podzielony między prawicę i centroprawicę.

O nominacje centroprawicy zabiega obecnie były prezydent Francji Nicolas Sarkozy, z ramienia Frontu Narodowego kandydatką zostanie najprawdopodobniej Marine Le Pen. Prezydent Hollande nie zdeklarował się jeszcze w kwestii ubiegania się o reelekcje, jednak przez komentatorów już obecnie jest uważany za „Lame Duck” („politycznego trupa” wciąż pozostającego na stanowisku).

Za: narodowcy.net

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,182FaniLubię
17,888ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy