Czy Komunistyczna Partia Polski po latach zostanie w końcu zdelegalizowana? - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 7 lipca, 2020

Czy Komunistyczna Partia Polski po latach zostanie w końcu zdelegalizowana?

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

1 maja w Dąbrowie Górniczej odbyły się uroczystości związane z świętem pracy, organizowane przez Komunistyczną Partię Polski. Wspólnie z komunistami świętował również prezydent Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza.

Środowiska prawicowe i narodowe uznały to za duży nietakt ze strony prezydenta Dąbrowy Górniczej i władz miasta.

– Dla nas sytuacja ta jest niepojęta, jak wybrany w demokratycznych wyborach prezydent może brać udział z ważnych uroczystościach dla wielu Polaków razem z partią propagująca komunizm. Ideologię, której wyznawcy wymordowali ponad 100 milionów ludzi. Tłumaczenia komunistów z Dąbrowy, że oni tylko dowołują się do ideologii, a nie ustroju komunistycznego są groteskowe. Komunizm w Polsce zarówno w sferze politycznej jak i społecznej wyrządził ogrom krzywd i nieprawości. – powiedział Paweł mazur lider Ruchu Narodowego w Sosnowcu oraz wiceprezes Młodzieży Wszechpolskiej Okręg Śląski.

Prezes Ruchu Narodowego, poseł Robert Winnicki skierował zapytania do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Sprawiedliwości w sprawie działalności Komunistycznej Partii Polskiej.

Prokurator Krajowy, p. Bogdan Święczkowski na pytanie dotyczące funkcjonowania KPP w naszym kraju odpowiedział:

– Ad 1. Komunistyczna Partia Polski funkcjonuje na podstawie wpisu do rejestru ewidencji partii politycznych dokonanego w dniu 9 października 2002 roku i statutu partii z lipca 2002 roku. Aktualnie w Biurze Spraw Konstytucyjnych Prokuratury Krajowej analizowana jest kwestia ewentualnego wystąpienia Prokuratora Generalnego do Trybunału Konstytucyjnego z wnioskiem w trybie art. 188 pkt 4 Konstytucji, o orzeczenie w przedmiocie zgodności z ustawą zasadniczą celów i działalności tej partii.

Czy po latach prób delegalizacji KPP w końcu może to nastąpić?

– Liberalna lewica często histerycznie głosi hasła o delegalizacji organizacji narodowych w Polsce. W ogóle nie przyjmując do wiadomości FAKTU, że narodowcy działają w Polsce w sposób legalny. My nie histeryzujemy i po prostu uważamy, że artykuł 13 konstytucji RP jasno mówi, iż działalność partii odwołującej się do komunizmu w Polsce nie powinno mieć miejsca. Czekamy więc co orzekną w tej sprawie wyznaczone do tego instytucje państwowe – powiedział Jacek Lanuszny, prezes Ruchu Narodowego Region Śląski

Za: ruchnarodowy.net

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,831FaniLubię
18,077ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

[WYWIAD] Ksiądz, który ratuje życia!

2
Wywiad nagrany 13 kwietnia 2019 roku, przed szczecińskim Marszem dla Życia. 💬 Wywiad z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, prowadzącym Fundację Małych Stópek pomagającą kobietom w trudnej...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy