w ,

Czy Rosja wyda Snowdena? Według dużej stacji telewizyjnej, Kreml rozważa taki krok!

Według amerykańskiej stacji telewizyjnej, Kreml poważnie zastanawia się nad wydaniem Stanom Zjednoczonym człowieka oskarżanego o upublicznienie tajemnic państwowych USA. Edward Snowden dzisiaj cieszy się prawem do stałego pobytu na terenie Rosji.

Stacja NBC publikując sensacyjne doniesienia powołuje się na „wyższego rangą urzędnika amerykańskiej administracji”. Miał on analizować poufne raporty agencji wywiadowczych uważnie przyglądających się poczynaniom władz rosyjskich. Według tych ostatnich, prezydent Władimir Putin ma zamiar „wkraść się w łaski” Donalda Trumpa. Niedługo przed wyborem, jeszcze w trakcie kampanii, obecny prezydent Stanów Zjednoczonych ostro wypowiadał się na temat Snowdena. Nazwał go bowiem szpiegiem i zdrajcą zasługującym na śmierć.

ZOBACZ: Były oficer FSB twierdzi, że Rosja wysyła do Europy szpiegów udających imigrantów!

– Zespół zajmujący się tą sprawą nie otrzymał żadnych sygnałów i nie ma powodu do ich rozważania – twierdzi natomiast Ben Wizner, adwokat Snowdena. Ów dawny pracownik agencji rządowej NSA wydobył na światło dzienne kilkaset tysięcy tajnych dokumentów świadczących o skali inwigilacji, jakiej amerykańskie państwo poddaje własnych obywateli.

Za: pch24.pl, źródło: tvp.info/NBC

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Postępowe Niemcy: ktoś zesrał się w konfesjonale…Trudno wyobrazić sobie większe zdziczenie obyczajów!

Emocje w studiu TVP podczas dyskusji o komornikach. Magdalena Ogórek zadaje niewygodne pytanie [WIDEO]