w ,

CZYM ZAJMOWAŁA SIĘ KOMISJA EUROPEJSKA W CZASIE PANDEMII? Szokujący raport!

Wiceminister Aktywów Państwowych Janusz Kowalski opublikował szokujący raport obnażający nieudolność Komisji Europejskiej; „Komunikacja w social media Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce podczas epidemii/pandemii koronawirusa”. Jasno przedstawiono tam, że Unia Europejska w obliczu epidemii była bezradna.

Cytując Janusza Kowalskiego; Przedstawiam swój raport dotyczący komunikacji prowadzonej w okresie styczeń – marzec 2020 r. w social media przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Warszawie na temat zagrożenia epidemią koronawirusa.  Na podstawie poniższego raportu każdy może wyrobić sobie zdanie na temat aktywności Komisji Europejskiej na polu informacyjnym w kluczowych dwóch miesiącach pandemii koronawirusa w Europie.

Celem raportu jest podsumowanie aktywności komunikacji na oficjalnych kontach social media (Facebook, Twitter) Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce (dalej: Komisja Europejska lub KE) w okresie od 24 stycznia do 19 marca 2020 r.Komunikacja Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce w większości pokrywa się z komunikacją Komisji Europejskiej w Brukseli – analogiczne lub podobne wpisy publikowane są na kontach Twitter i Facebook w Brukseli i w Warszawie.

Podsumowanie raportu:

1. Pierwsza informacja Komisji Europejskiej dot. koronawirusa ukazała się 31.01.2020 r. – ok. 2 miesiące od wybuchu epidemii i 7 dni po wykryciu pierwszego zakażenia w Europie. Światowa statystyka na 31 stycznia 2020 r.: 259 ofiar | 11 950 zakażonych.

2. Druga informacja Komisji Europejskiej dot. koronawirusa ukazała się 26.02.2020 r. – ok. 3 miesiące od wybuchu epidemii i 33 dni od wykrycia pierwszego zakażenia w Europie. Światowa statystyka na 26 lutego 2020 r.: 2 800 ofiar | 81 820 zakażonych.

3. 24 stycznia 2020 r. – dzień, w którym zdiagnozowano koronawirusa u pierwszej osoby w Europie. Do 27 lutego 2020 r., czyli 33 dni od pierwszego zdiagnozowanego przypadku, KE zamieściła w social media jedynie 2 informacje dot. koronawirusa.

4. W okresie 24 stycznia – 1 marca 2020 r. Komisja Europejska zamieściła tylko 5 informacji dotyczących koronawirusa na 273 wszystkich informacji w social media.

Komentarz do raportu:

Pomimo, że w styczniu i w lutym 2020 r. w Europie i na świecie gwałtownie rozwijała się pandemia koronawirusa, tematyka ta nie wzbudzała większego zainteresowania Komisji Europejskiej w Brukseli i w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Warszawie.

Zapraszam do lektury raportu „Komunikacja w social media Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce podczas epidemii/pandemii koronawirusa”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Kupujcie POLSKIE produkty u POLSKICH sprzedawców! Udostępnij!

„Tusk cynicznie gra na emocjach Polaków w czasie pandemii by zastąpić Kidawę-Błońską”