w

Dariusz Matecki: Wycofanie gotówki byłoby zbrodnią na wolności Polaków [WIDEO]

Fot. Twitter

Dariusz Matecki poinformował, że ponad 80% polskich obywateli nie zgadza się na likwidację gotówki, a wśród ludzi młodych ten odsetek oscyluje nawet w granicach 90%. Jego zdaniem to bardzo dobry znak, bowiem wycofanie gotówki i zastąpienie jej pieniądzem elektronicznym byłoby zbrodnią na wolności Polaków. Polityk Solidarnej Polski zaznaczył, iż nie możemy dopuścić do takiego scenariusza.

– Jest jeszcze nadzieja w narodzie. Ponad 80% Polaków nie zgadza się na likwidację gotówki. Wśród osób pomiędzy 18. a 29. rokiem życia aż 90% deklaruje, że nie chce, aby pieniądz elektroniczny całkowicie zastąpił gotówkę. – powiedział Matecki

– Bardzo dobrze, bo gotówka oznacza wolność i brak całkowitej kontroli państwa nad tym, co robisz. Przypomnijmy, że Szymon Hołownia niedawno powiedział w wywiadzie, że jest za tym, by gotówkę jak najszybciej zlikwidować i zastąpić ją pieniądzem elektronicznym. Moim zdaniem to jest zbrodnia na wolności Polaków i do czegoś takiego nie możemy dopuścić. – dodał polityk Solidarnej Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Patryk Jaki do Reyndersa: Prowadzi Pan polityczną wendetę, obliczoną na zmianę władzy w Polsce [WIDEO]

Kaleta: To nie globalne firmy mają decydować o dostępie Polaków do informacji i debaty publicznej [WIDEO]