w ,

Demonstrujący atakują policję przed komisariatem. Nagrano tych barbarzyńców [WIDEO]

Demonstrantów atakujących policję widać na nagraniu spod komisariatu policji na ul. Wilczej w Warszawie, które publikuje portal tvp.info. Uczestnicy protestu przyszli pod komendę, by domagać się uwolnienia osób zatrzymanych za odmowę podania swoich danych, bądź agresywne zachowanie w trakcie proaborcyjnego protestu pod MEN. Do konfrontacji doszło, kiedy funkcjonariusze próbowali doprowadzić na komisariat mężczyznę, który malował sprayem błyskawice na gmachu.

Przed komendą na ul. Wilczej trwa demonstracja solidarnościowa z zatrzymaną dziennikarką Agatą Grzybowską, a także innymi zatrzymanymi, którzy mieli tam trafić po proteście pod MEN-em. Mimo, że Grzybowska została już uwolniona, to zgromadzony tłum nie rozchodzi się.

W pewnym momencie widać, jak funkcjonariusze doprowadzają na komisariat jednego z demonstrujących. Mężczyzna malował sprayem na gmachu błyskawice – symbol proaborcyjnych protestów. Udało mu się namalować trzy takie symbole. W pewnym momencie widać, jak próbuje się on wyrwać policjantom. Na pomoc rzuca mu się tłum, dochodzi do przepychanki.

“Dzieciak próbował mazać po murze “pioruny” od szablonu. Udało mu się 3. Policjant przyparł go do muru po czym protestujący zaczęli go odbijać więc ruszyła reszta policji. Jak widać nawet wandalizmy są traktowanego jako atak policji na #StrajkKobiet” – napisał na Twitterze Patryk Sykut.

W tle słychać okrzyki: „Wypier***ać!”, „Faszyści, policja, jedna koalicja!”.

Za: TVP INFO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

EDIT ZE SPROSTOWANIEM do artykułu: W Warszawie strajk kobiet blokował karetkę na sygnale!

“Jasno, jednoznacznie i w punkt” – Prezydent Andrzej Duda ocenia wypowiedź niemieckiego kardynała