„Die Welt”: Bundeswehra nie jest zdolna do działań bojowych - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 13 lipca, 2020

„Die Welt”: Bundeswehra nie jest zdolna do działań bojowych

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Bundeswehra, która od 2019 roku ma objąć dowództwo nad tworzącą się formacją zadaniową bardzo wysokiej gotowości (Very High Readiness Joint Task Force) w rzeczywistości nie jest gotowa do bojowych działań. Tak twierdzi „Die Welt”, który dotarł do wewnętrznego raportu niemieckiego MON.

Jak wynika z dokumentu – z 44 czołgów typu „Leopard 2” przeznaczonych do udziału w nowej formacji, tylko 9 jest sprawnych. Podobnie sprawa wygląda z bojowymi wozami piechoty “Marder” – czytamy w „Die Welt” – tylko trzy z koniecznych 14-tu są gotowe do działań. Ponadto brakuje granatów, noktowizorów pojazdów pomocniczych, a nawet odzieży zimowej.

Pełnomocnik Bundestagu do spraw Bundeswehry Hans-Peter Bartels przyznał w rozmowie z „Die Welt”, że podobna niepokojąca sytuacja występuje we wszystkich formacjach Bundeswehry. Także niemiecka Luftwaffe coraz częściej nie jest w stanie wypełnić swoich zobowiązań wobec NATO ze względu na częste awarie sprzętu.

Obecnie Niemcy na obronność wydają około 1.2 proc. PKB, tym samym nie spełniają natowskich zobowiązań przekazywania na ten cel co najmniej 2 proc. PKB. Do 2020 roku budżet niemieckiego MON ma wzrosnąć z 34.3 mld euro do 39.2 mld euro.

Za: TVP.info, IAR, PAP

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,522FaniLubię
18,041ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy