Dlaczego TVN rozpuszcza fakenews w czasie pandemii? „Po co to robicie?” pyta dziennikarz - PrawicowyInternet.pl
środa, 27 maja, 2020

Dlaczego TVN rozpuszcza fakenews w czasie pandemii? „Po co to robicie?” pyta dziennikarz

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Z sumy małych kłamstw bierze się wielka siła fake news „Faktów” TVN. Po co to robicie? — pyta dziennikarz Marcin Wikło, dziennikarz wPolityce.pl. Opisuje manipulacje, jakiej dopuściła się stacja, informując o śmierci przedszkolanki z Poznania zakażonej koronawirusem.

W niedzielę w szpitalu w Poznaniu zmarła 37-letnia kobieta, zakażona koronawirusem. Dyrektor szpitala w Wolicy, gdzie najpierw trafiła, zaapelował podczas konferencji prasowej, żeby pacjenci podczas wywiadu „mówili lekarzom prawdę i informowali o wszystkich szczegółach”.

Podkreślił, że „gdyby medycy znali informacje na temat kontaktów zmarłej kobiety, to nie byłoby całej sytuacji”.

Dodał, że „podczas wywiadów lekarskich 37-latka zaprzeczała, że miała jakikolwiek kontakt z osobą z zagranicy. — Tymczasem okazało się, że miała styczność z kuzynem, który jest kierowcą tira i jeździł do Włoch — przekazał.

Dziennikarz wPolityce.pl Marcin Wikło uważa, że gdyby obejrzał tylko program informacyjny w TVN, wiedziałby jedynie, że „37-letnia kobieta była przez cztery dni leczona w szpitalu w Wolicy, a dopiero po tym czasie zrobiono jej test i przewieziono ją do szpitala zakaźnego w Poznaniu”. To spowodowało zamknięcie całego szpitala.

„Dramat! Czekali CZTERY DNI ze zrobieniem testu! Zły PiS, zły!” — pisze. Dodaje, że z „Wiadomości” TVP dowiedział się, że 37-latka i jej rodzina zataili przed lekarzami, że kobieta miała kontakt z kimś powracającym z Włoch, dlatego jej zapalenie płuc zdiagnozowano jako bakteryjne.

„Tragedia. I gorący apel od lekarzy: nie oszukujcie nas!” — komentuje.

„Jakże pięknie przekaz TVN wpisuje się w niedorzeczne żądania opozycji (np. Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, Jana Grabca, Bartosza Arłukowicza) o »powszechny dostęp do testów«. TVN w służbie PO jedzie po bandzie. Kłamie, choć ten przypadek to akurat drobnostka. Ale o to chodzi, by nasycać Polaków po kropelce przeświadczeniem, że ta władza sobie nie radzi” — dodaje.

Za: TVP.info

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,206FaniLubię
17,878ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy