Dmitrij Miedwiediew ostrzega, zaangażowanie Arabii Saudyjskiej w Syrii rozpocznie "wojnę światową"! - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 13 lipca, 2020

Dmitrij Miedwiediew ostrzega, zaangażowanie Arabii Saudyjskiej w Syrii rozpocznie “wojnę światową”!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

W czwartek premier Rosji Dmitrij Miedwiediew stwierdził, że jeśli siły arabskie (saudyjskie) włączą się w dziania wojenne w Syrii, może to skutkować „nową wojną światową” poinformowało AFP.

Arabia Saudyjska ogłosiła, że jest gotowa wysłać wojska lądowe do walki z Państwem Islamskim w Syrii, jeśli na taką operację zdecydują się przywódcy koalicji pod wodzą USA. “Jesteśmy zdecydowani walczyć z Daesz i pokonać go” – powiedział rzecznik saudyjskich sił zbrojnych generał Ahmed Asiri.

Rosyjski premier powiedział też że „jest oczywiste, że aby ostatecznie zniszczyć terrorystów, same naloty nie wystarczą. Na lądzie walczą z nimi syryjskie wojska rządowe. Ale zanim zostanie podjęta decyzja o wprowadzeniu sił lądowych do Syrii w ramach międzynarodowej koalicji pod wodzą Stanów Zjednoczonych, trzeba upewnić się, czy potrzebuje tego syryjski naród. W przeciwnym razie operacja może skomplikować i tak trudną sytuację w kraju, doprowadzić do nowych ofiar i zniszczyć warunki do politycznego uregulowania syryjskiego konfliktu” Dodał również, że należy szanować suwerenność państw w strefach konfliktów. Chyba przyznacie Państwo, że śmiesznie brzmią słowa rosyjskiego polityka o poszanowaniu suwerenności innych państw w sytuacji kiedy rosyjskie wojska okupują sporą część Gruzji.

Z mojego punktu widzenia sytuacja jest kuriozalna, każdy niby deklaruje chęć walki z Państwem Islamskim. Turcja, Stany Zjednoczone, Arabia Saudyjska, Rosja a ostatnio nawet Polska ale w rzeczywistości jedynie Rosja zadaje poważne straty islamistom wspieranym przez Turcję, USA i Izrael. Z inspiracji Stanów Zjednoczonych próbowano obalić syryjskiego prezydenta, nie udało się, kraj popadł w ruinę, zginęły tysiące ludzi a kolejne tysiące ruszyły niszczyć Europę islamem. Jako osobie bardzo antyrosyjskiej ciężko mi chwalić Rosję ale w tym konflikcie zdecydowanie opowiadam się po ich stronie.

Źródła: http://pl.sputniknews.com/ http://www.rp.pl/

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,522FaniLubię
18,041ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy