Dobra zmiana w edukacji! Szkoły będą wolne od lewackiej propagandy. Mają „kształtować postawy patriotyczne, obywatelskie, poczucie tożsamości, świadomości narodowej oraz kulturowej”. - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 26 maja, 2020

Dobra zmiana w edukacji! Szkoły będą wolne od lewackiej propagandy. Mają „kształtować postawy patriotyczne, obywatelskie, poczucie tożsamości, świadomości narodowej oraz kulturowej”.

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Czy obfitująca w lewacką propagandę tzw. edukacja antydyskryminacyjna zniknie z polskich szkół? Szansę na to daje projekt rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej, które zakłada usunięcie jej z placówek szkolnych, oraz położenie nacisku na „kształtowanie postaw patriotycznych, obywatelskich, poczucia tożsamości, świadomości narodowej oraz kulturowej”.

Poparcie dla działań zmierzających do usunięcie z placówek szkolnych tzw. edukacji antydyskryminacyjnej wyraził Paweł Kwaśniak, prezes Fundacji Centrum Życia i Rodziny

Jak podkreśla „wprowadzona Rozporządzeniem MEN z 6 sierpnia 2015 roku tzw. edukacja antydyskryminacyjna, mająca na celu m.in. walkę z uprzedzeniami na tle płci i orientacji seksualnej, uderza w konstytucyjne prawo rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Jest również sprzeczna z normami wyrosłymi na gruncie kulturowego i cywilizacyjnego dziedzictwa Polski i Europy”.

Prezes Kwaśniak zauważa, że „zmiana przywołanego Rozporządzenia MEN była jednym z postulatów tegorocznych Marszów dla Życia i Rodziny, organizowanych w blisko 140 miastach całej Polski. Koordynatorem tych wydarzeń jest Centrum Życia i Rodziny. Uczestnicy Marszów dawali wyraz przekonaniu, że placówki edukacyjne nie powinny być wykorzystywane do promowania postaw sprzecznych z normami moralnymi, społecznymi, kulturowymi i obyczajowymi. Dlatego też w imieniu tysięcy rodzin zatroskanych o przyszłość swoją i swoich dzieci, zwracam się do Ministerstwa Edukacji Narodowej o zapewnienie dzieciom i młodzieży jak najszerszej ochrony przed seksualizacją i deprawacją”.

Fundacja deklaruje, iż będzie dalej prowadziła działania realizujące ten cel w tym rozszerzanie projektu „Szkoła Przyjazna Rodzinie” (www.szkola-przyjaznarodzinie.pl).

Program ma na celu przeciwdziałanie prowadzeniu w szkołach zajęć deprawacyjnych oraz pomoc rodzinom i nauczycielom w wychowaniu młodzieży opartym na odpowiedzialności, szacunku dla życia ludzkiego i rodziny opartej na trwałym małżeństwie.

Za: pch24.pl, Fundacja Centrum Życia i Rodziny

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,232FaniLubię
17,867ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy