Macierewicz zamówienia w Polsce
w

Dobra zmiana w wojsku, Macierewicz zamawia broń produkowaną w Polsce!

Armia zamówiła rakietowe zestawy przeciwlotnicze o wartości ponad 1 mld złotych. Co niezwykle ważne: sprzęt zostanie wyprodukowany w całości przez polski przemysł. To największa w historii inwestycja w broń tworzoną w naszym kraju – podaje „Rzeczpospolita”.

Ministerstwo Obrony Narodowej kierowane przez Antoniego Macierewicza zdecydowało o bardzo ważnej zarówno dla polskiej obronności jak i dla polskiego przemysłu inwestycji. Chodzi o zestawy Poprad, które wyposażone są w głowice optoelektroniczne i kierowane pociski Grom, mające być niedługo zastąpionymi przez ich nową wersję, Piorun.

Sprzęt ma chronić bazy wojskowe, niszcząc drony, śmigłowce i samoloty. Jest wyjątkowo skuteczny na bliskim dystansie. Decyzja MON jest realizacją programu przedstawianego jeszcze w czasie kampanii wyborczej. PiS zapowiadało wówczas, że będzie wzmacniać polską armię jednocześnie wspierając rodzimy przemysł.

Systemami Poprad zainteresowane są także inne kraje. Niewykluczone, że niedługo polską broń kupi między innymi Malezja. Nową broń armia ma pozyskać w latach 2018-2021.

Za: fronda.pl

 Warto posłuchać! Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz o polityce obronnej Polski:

Antoni Macierewicz – Polityka Obronna Polski

Warto posłuchać! Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz o polityce obronnej Polski! Przeczytaj również: https://prawicowyinternet.pl/dobra-zmiana-w-wojsku-macierewicz-zamawia-bron-produkowana-w-polsce/Materiał za: http://tv-trwam.pl/

Posted by Prawicowy Internet on 14 stycznia 2016

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0
Zaspamuj-Niemca

Akcja: „ZASPAMUJ NIEMCA!”. Niech bronią swoich kobiet, a nie naszej demokracji!

Czy Polska przeżyje tak drastycznie sankcje? Chcą nas wyrzucić z festiwalu promującego „kobietę z jajami i brodą”.