Za: Gage Skidmore, flickr.com
w ,

Donald Trump zaoferował pomoc w odzyskaniu wraku Tu-154M!

Sprawa odzyskania od Rosjan wraku samolotu Tu-154M ma silnego orędownika. Pomoc w tej sprawie zaoferował jeszcze w kampanii prezydenckiej Donald Trump. Teraz strona polska liczy, że temat wróci po objęciu urzędu przez miliardera.

Jako prezydent bez wątpienia zabiorę głos w tej sprawie. Dużo słyszałem o tym, że Polacy mają problem z odzyskaniem wraku prezydenckiego samolotu, który rozbił się w Smoleńsku. Zrobię, co w mojej mocy, aby pomóc polskiemu rządowi w tej sprawie – deklarował Donald Trump we wrześniu tego roku, podczas kampanii wyborczej w USA. Słowa te padły w czasie rozmowy z dziennikarzem TVP Polonia.

Podczas Kongresu Polonii Amerykańskiej w Chicago, Donald Trump wypowiadał się ciepło pod adresem Polaków oraz polskich władz. Deklarował wówczas bliską współpracę – także w kwestii badania katastrofy smoleńskiej.

Do zapowiedzi Donalda Trumpa odniósł się Antoni Macierewicz, szef MON. – Rzeczywiście znam tę wypowiedź pana prezydenta elekta. Ona była bardzo zdecydowana, bardzo jednoznaczna. Myślę, że niedługo będziemy mogli ją usłyszeć i wtedy będę ją szerzej komentował – powiedział.

Źródło: „Gazeta Polska Codziennie”

https://www.youtube.com/watch?v=uygxMyC5bEc

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Premier Beata Szydło o roku rządów „dobrej zmiany”: mamy jeszcze wiele do zrobienia!

PORUSZAJĄCE! Węgier intonuje „Rotę”! | Marsz Niepodległości 2016