Donald Trump zaoferował pomoc w odzyskaniu wraku Tu-154M!

0
6016

Sprawa odzyskania od Rosjan wraku samolotu Tu-154M ma silnego orędownika. Pomoc w tej sprawie zaoferował jeszcze w kampanii prezydenckiej Donald Trump. Teraz strona polska liczy, że temat wróci po objęciu urzędu przez miliardera.

Jako prezydent bez wątpienia zabiorę głos w tej sprawie. Dużo słyszałem o tym, że Polacy mają problem z odzyskaniem wraku prezydenckiego samolotu, który rozbił się w Smoleńsku. Zrobię, co w mojej mocy, aby pomóc polskiemu rządowi w tej sprawie – deklarował Donald Trump we wrześniu tego roku, podczas kampanii wyborczej w USA. Słowa te padły w czasie rozmowy z dziennikarzem TVP Polonia.

Podczas Kongresu Polonii Amerykańskiej w Chicago, Donald Trump wypowiadał się ciepło pod adresem Polaków oraz polskich władz. Deklarował wówczas bliską współpracę – także w kwestii badania katastrofy smoleńskiej.

Do zapowiedzi Donalda Trumpa odniósł się Antoni Macierewicz, szef MON. – Rzeczywiście znam tę wypowiedź pana prezydenta elekta. Ona była bardzo zdecydowana, bardzo jednoznaczna. Myślę, że niedługo będziemy mogli ją usłyszeć i wtedy będę ją szerzej komentował – powiedział.

Źródło: „Gazeta Polska Codziennie”

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here