w ,

Donald Tusk w 2014 r.: “Nigdy nie zwątpiłem w osobistą uczciwość Sławomira Nowaka”

Premier Donald Tusk powiedział w styczniu 2014 roku, że nigdy nie zwątpił w osobistą uczciwość b. ministra transportu Sławomira Nowaka. – Jak znam pana Nowaka od wielu, wielu lat, (to) nigdy nie miałem prawa zwątpić ani przez sekundę w uczciwość osobistą Nowaka. Nigdy jego osobista uczciwość w moich oczach nie stawała pod najmniejszym znakiem zapytania – powiedział wówczas pytany na konferencji prasowej, czy wciąż ma zaufanie do Nowaka.

Sławomir Nowak, minister transportu w rządzie PO-PSL został dziś zatrzymany przez CBA wraz z dwoma innymi osobami. Jak informuje prokuratura, zatrzymanie Nowaka to efekt międzynarodowego śledztwa prowadzonego przez wspólny zespół prokuratorów z Polski i Ukrainy, a także funkcjonariuszy CBA oraz ukraińskiej służby antykorupcyjnej NABU. Pojawiły się zdjęcia z zatrzymania Nowaka.

Sławomir Nowak ma usłyszeć zarzuty związane z kierowaniem zorganizowaną grupą przestępczą, praniem brudnych pieniędzy i korupcją. Pieniądze miały być przekazywane w zamian za ułatwienia w kontraktach na budowę dróg i wpłacane poprzez wykup przez zainteresowane spółki udziałów w specjalnie tworzonych w Polsce firmach. To kolejne ukraińskie źródło wskazujące, że sprawa nie mogła być inspirowana przez polityków, czy służby z naszego kraju.

Nowak 27 listopada 2014 został nieprawomocnie skazany na karę grzywny za składanie nieprawdziwych oświadczeń majątkowych. W październiku 2016 został prezesem Ukrawtodoru, ukraińskiej państwowej agencji drogowej. Przyjął wówczas ukraińskie obywatelstwo. We wrześniu 2019 Ukraińska Narodowa Agencja ds. Zapobiegania Korupcji poinformowała, iż skierowała do sądu sprawę w związku ze stwierdzeniem złożenia przez niego nieprawdziwego oświadczenia majątkowego za 2017, zarzucając, że polityk zaniżył wartość posiadanego samochodu oraz zataił środki posiadane na rachunkach bankowych…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Kard. Napier: Ruch BLM w rzeczywistości promuje ideologię gender.

Wyrok sądu: Wałęsa musi zapłacić odszkodowanie stoczniowcowi, na którego donosił SB!