w ,

Donald Tusk w 2014 r.: „Nigdy nie zwątpiłem w osobistą uczciwość Sławomira Nowaka”

Premier Donald Tusk powiedział w styczniu 2014 roku, że nigdy nie zwątpił w osobistą uczciwość b. ministra transportu Sławomira Nowaka. – Jak znam pana Nowaka od wielu, wielu lat, (to) nigdy nie miałem prawa zwątpić ani przez sekundę w uczciwość osobistą Nowaka. Nigdy jego osobista uczciwość w moich oczach nie stawała pod najmniejszym znakiem zapytania – powiedział wówczas pytany na konferencji prasowej, czy wciąż ma zaufanie do Nowaka.

Sławomir Nowak, minister transportu w rządzie PO-PSL został dziś zatrzymany przez CBA wraz z dwoma innymi osobami. Jak informuje prokuratura, zatrzymanie Nowaka to efekt międzynarodowego śledztwa prowadzonego przez wspólny zespół prokuratorów z Polski i Ukrainy, a także funkcjonariuszy CBA oraz ukraińskiej służby antykorupcyjnej NABU. Pojawiły się zdjęcia z zatrzymania Nowaka.

Sławomir Nowak ma usłyszeć zarzuty związane z kierowaniem zorganizowaną grupą przestępczą, praniem brudnych pieniędzy i korupcją. Pieniądze miały być przekazywane w zamian za ułatwienia w kontraktach na budowę dróg i wpłacane poprzez wykup przez zainteresowane spółki udziałów w specjalnie tworzonych w Polsce firmach. To kolejne ukraińskie źródło wskazujące, że sprawa nie mogła być inspirowana przez polityków, czy służby z naszego kraju.

Nowak 27 listopada 2014 został nieprawomocnie skazany na karę grzywny za składanie nieprawdziwych oświadczeń majątkowych. W październiku 2016 został prezesem Ukrawtodoru, ukraińskiej państwowej agencji drogowej. Przyjął wówczas ukraińskie obywatelstwo. We wrześniu 2019 Ukraińska Narodowa Agencja ds. Zapobiegania Korupcji poinformowała, iż skierowała do sądu sprawę w związku ze stwierdzeniem złożenia przez niego nieprawdziwego oświadczenia majątkowego za 2017, zarzucając, że polityk zaniżył wartość posiadanego samochodu oraz zataił środki posiadane na rachunkach bankowych…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Kard. Napier: Ruch BLM w rzeczywistości promuje ideologię gender.

Wyrok sądu: Wałęsa musi zapłacić odszkodowanie stoczniowcowi, na którego donosił SB!