w ,

Donosił na polskich patriotów. Skazany za oszustwa finansowe uciekł do Norwegii przed wyrokiem!

Ścigany listem gończym Rafał Gaweł, skazany prawomocnie za oszustwa szef Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych wystąpił o azyl polityczny w Norwegii. Jego zdaniem „jest to państwo o najwyższych standardach praworządności i ochrony praw człowieka”.

Rafał Gaweł został skazany za oszustwa na szkodę banku, przedsiębiorców i fundacji oraz próbę udaremnienia egzekucji wierzytelności. Najpierw sąd wymierzył mu cztery lata więzienia; sąd apelacyjny obniżył karę do dwóch lat. Gaweł nie przyznaje się do winy, uważa, że został skazany w „niesprawiedliwym procesie, na podstawie sfabrykowanych dowodów”. Nie zgłosił się do zakładu karnego.

Gaweł na Facebooku napisał, że mieszka w Norwegii od kilku miesięcy i natychmiast zgłosił „miejsce swojego pobytu, a informacja ta została odnotowana i wprowadzona do międzynarodowych baz danych, do których dostęp mają również polskie organy ścigania”.

Opowieści Rafała Gawła, to cwana próba uniknięcia odpowiedzialności za przekręty, które udowodnił mu sąd. Przed tym nie uchroni go żaden azyl.

Za: TVP.pl, wpolityce.pl, Facebook.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Rafał Trzaskowski i Paweł Rabiej pójdą razem w Paradzie Równości – Warszawa patronem eventu LGBT

Cytowanie głowy Kościoła Katolickiego łamie regulamin Facebooka? Ban za Papieża Benedykta XVI