Dwie bliźniacze fundacje będą wspierać przyjaźń polsko-węgierską - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 25 maja, 2020

Dwie bliźniacze fundacje będą wspierać przyjaźń polsko-węgierską

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

W listopadzie bieżącego roku parlament węgierski przyjął ustawę o powołaniu do życia fundacji im. Wacława Felczaka. Uchwała o powołaniu analogicznej fundacji została wniesiona przez posłów PiS w polskim Sejmie.

Postać profesora stanie się patronem dwóch bliźniaczych fundacji, działających na rzecz dalszego rozwijania dobrych relacji pomiędzy Polską a Węgrami. Początkowo projekt przewidywał powołanie jednej, ponadpaństwowej organizacji, okazało się to jednak rozwiązaniem bardzo skomplikowanym, ze względów prawnych. Stosunki polsko – węgierskie układają się w ostatnim czasie dobrze, co znajduje wyraz między innymi w licznych wzajemnych wizytach. W Polsce kilkakrotnie przebywał już premier Viktor Orban, Budapeszt jest również jednym z najczęstszych miejsc odwiedzanych przez Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

Profesor Wacław Felczak był podczas II wojny światowej szefem organizacji tajnych kurierów, kursujących pomiędzy okupowaną Polską a Węgrami. Później stał się jednym z twórców demokratycznej opozycji na Węgrzech, zainspirował Viktora Orbana do powołania partii Fidesz.

Za: sejm.gov.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,248FaniLubię
17,844ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy