w , , ,

Dziecięcy dżihad dotarł już do Europy. Niemcy udaremnili zamach dwunastolatka!

Tylko krok dzielił od tragedii uczestników bożonarodzeniowych targów w niemieckim Ludwighshafen. Amatorski ładunek wybuchowy chciał zdetonować tam… dwunastolatek podejrzewany teraz przez policję o powiązania z ISIS.

Zindoktrynowane przez dżihadystów dziecko przybyło nad Ren z Syrii. Prowadzący śledztwo w sprawie niedoszłego zamachu twierdzą, iż młody człowiek „zradykalizował się z pobudek religijnych” i był prawdopodobnie „inspirowany lub nawet kierowany przez nieznaną osobę należącą do Państwa Islamskiego”.

Na przeszkodzie zbrodniczym zamierzeniom dwunastolatka stanął niedziałający zapłon ładunku. Miał on eksplodować w poniedziałek 5 grudnia opodal miejskiego ratusza. W plecaku pozostawionym przez sprawcę znajdował się słoik z materiałem wybuchowym i gwoźdźmi. Policjanci zaalarmowani przez przechodnia, który znalazł ładunek, zdetonowali podejrzany plecak.

ZOBACZ: Niemcy: 10-letnie dzieci imigrantów napadły na księży. W ruch poszły kamienie!

Niemiecka gazeta „Focus” podała, że młody dżihadysta planował dołączyć latem do szeregów Państwa Islamskiego toczącego walki w Syrii. Zamiast na front, trafił jednak do ośrodka dla tzw. trudnej młodzieży a śledztwo w jego sprawie prowadzi prokuratura federalna w Karlsruhe.

Za: pch24.pl, źródło: onet.pl

https://www.youtube.com/watch?v=eHfpBHuP7QI

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

AKTUALIZACJA: Scheuring-Wielgus naraziła Da Grasso na straty! Nowoczesna atakuje polską firmę!!!

Lech Wałęsa dla Politico: Polskę trzeba wyrzucić z Unii Europejskiej!