Dzięki (celowym?) zaniedbaniom polityków PO/PSL wyprowadzano miliardy VAT-u! Próby walki z przestępcami były blokowane! - PrawicowyInternet.pl
czwartek, 9 lipca, 2020

Dzięki (celowym?) zaniedbaniom polityków PO/PSL wyprowadzano miliardy VAT-u! Próby walki z przestępcami były blokowane!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

– Luki w przepisach m.in. o VAT tworzono po to, aby uniknąć opodatkowania. Szczyciły się tym firmy, które lobbowały za takimi przepisami. Niech nikt dzisiaj nie opowiada, że nie było świadomości tych przekrętów – tak prof. Witold Modzelewski z Instytutu Studiów Podatkowych komentował w „Gościu Wiadomości” wypowiedź Izabeli Leszczyny. Posłanka Platformy Obywatelskiej stwierdziła, że sejmowa komisja śledcza ws. VAT ma być kijem baseballowym na PO.

Na początku kwietnia Prawo i Sprawiedliwość złożyło projekt uchwały o powołaniu komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT. Na stanowisko szefa komisji partia rekomenduje Marcina Horałę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Fikcyjne faktury VAT na 13 mln. „Wyprane” 67 mln zł. Zatrzymani biznesmeni z Wólki Kosowskiej

Komisja ma sprawdzić działania instytucji w latach 2007-15. Będzie liczyć dziewięciu członków, pięciu z PiS i po jednym z pozostałych partii.

We wtorek Izabela Leszczyna, była wiceminister finansów, stwierdziła w TOK FM, że „komisja śledcza ma być kijem baseballowym na PO”. – Obawiam się, że autorzy uchwały o komisji ds. VAT czerpią wiedzę z telewizji – stwierdziła.

Resort urażony raportem instytutu

Prof. Zbigniew Krysiak (SGH) i prof. Witold Modzelewski (Instytut Studiów Podatkowych) przekonywali, że za sprawą uszczelnienia VAT, wzrosła liczba pieniędzy trafiających do budżetu.

Modzelewski przypomniał, że w 2014 r. ISP stworzyło raport dotyczący dziesięciolecia VAT-u i akcyzy wspólnoty unijnej. – Uważam, że nie powiedzieliśmy wtedy niczego oryginalnego, tylko to, co dzisiaj jest powszechną wiedzą. Uważaliśmy, że luki w przepisach tworzono po to, aby uniknąć opodatkowania. Szczyciły się tym firmy, które lobbowały za takimi przepisami, ale później te ich „rekomendacje” zniknęły z ich stron internetowych – wyjaśniał.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: CBA: Międzynarodowa zorganizowana grupa przestępcza rozbita. 187 mln zł VAT zostaje w budżecie państwa

Zdaniem prof. Modzelewskiego, rządząca wówczas koalicja PO-PSL zbagatelizowała raport ISP. – Od wiceministra odpowiedzialnego za podatki usłyszałem, że resort finansów jest zbulwersowany takim atakiem i nie podejmie żadnej dyskusji. Niech nikt dzisiaj nie opowiada, że nie było świadomości tych przekrętów. Wszyscy wiedzieli, że mamy do czynienia ze zorganizowaną przestępczością – podkreślał profesor.

W sukurs przyszedł mu prof. Krysiak. – Były wiceminister finansów Jacek Kapica w jednym z wywiadów twierdził, że miał w szufladzie projekty działań, mających uszczelnić wypływ pieniędzy z podatków. Jeżeli takiej rangi minister był blokowany, to już wiemy, kto i jakie podejmował decyzje. Po zatrzymaniu Kapicy pojawia się duża szansa na wyjaśnienie tego – mówił prof. Krysiak.

Za: TVP.info

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,870FaniLubię
18,077ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy