w ,

Dziś 71 urodziny obchodzi Arcybiskup Marek Jędraszewski! Wszystkiego najlepszego! Wytrwania!

24 lipca 1949 urodził się Arcybiskup prof. Marek Jędraszewski, od 2017 arcybiskup metropolita krakowski. Księże Arcybiskupie, w tym wyjątkowym dniu życzymy zdrowia, radości, wielu łask Bożych oraz opieki św. Jana Pawła II i Maryi, matki naszego Zbawiciela!

Jego postawa: wierność Ewangelii i jej odważne głoszenie sprawia, że metropolita krakowski raz po raz staje się znakiem sprzeciwu wobec zła. Tym samym staje się celem lewicowych mediów, próbujących zdyskredytować metropolitę.

Metropolita krakowski w swym nauczaniu jednoznacznie broni ważnych wartości. Podkreśla znaczenie tradycyjnej rodziny, staje w obronie życia nienarodzonego oraz ładu moralnego. Jak bowiem mówił, „duszą państwa jest autentyczne małżeństwo i rodzina. Przepisy biurokratyczne nie mogą tego ducha zabijać!” Wielokrotnie stawał on w obronie najsłabszych, mówił: „Być chrześcijaninem, przeżywać swoją chrześcijańską godność to także stać na straży życia drugiego człowieka”. Wielokrotnie podkreślał też, że nie może być wśród zgody na zwodnicze i fałszywe ideologie, które zadają kłam naturze człowieka.

Arcybiskup wraca też do nauczania św. Jana Pawła II i przypomina o dziedzictwie, które pozostawił papież -Polak. – Świadomi tego zobowiązania, które płynie od nas z pocałunku jakim wtedy Jan Paweł II obdarzył polską ziemię, zechciejmy po 40 latach przyjąć ciągle tak samo aktualną prawdę, którą wyraził na Błoniach: „Musicie być mocni, drodzy bracia i siostry! Musicie być mocni tą mocą, którą daje wiara! Musicie być mocni mocą wiary! Musicie być wierni!” – mówił metropolita.

Abp Jędraszewski przypomina też nieustannie o konieczności dawania świadectwa o Chrystusie – mimo prześladowań i sprzeciwów ze strony współczesnego świata. – Tak wiele zależy od chrześcijaństwa. Tak wiele zależy od świadków Chrystusa. Od tego jak głęboko wierzą, jak silną mają nadzieję i niezłomną miłość – powiedział.

Za: https://www.pch24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Minister Woś uciszył ekoterrorystów z Greenpeace: “Kiedy zaczniecie działać w związku z Czajką? Wywiesiliście transparent na zamku w Stobnicy?”

Przyjaciel Tuska wyjawił sekret: “Donald Tusk wziął ślub kościelny by zostać premierem”