w , ,

Europol ostrzega przed atakami ISIS w Europie. Kilkudziesięciu zamachowców czeka w gotowości!

Na Starym Kontynencie przebywa kilkudziesięciu dżihadystów, gotowych do przeprowadzenia zamachów terrorystycznych – ostrzegł Europol. Tzw. Państwo Islamskie może zaatakować w każdej chwili na cele znajdujące się na terenie Europy.

Według agencji policyjnej Unii Europejskiej, obecnie IS ma już kilkudziesięciu bojowników na Starym Kontynencie, a kolejne niepowodzenia tej organizacji w Iraku i Syrii może tylko powodować większy napływ terrorystów do Europy.

„Szacunki różnych służb wywiadowczych wskazują, że kilkudziesięciu ludzi kierowanych przez IS może obecnie przebywać w Europie i mają oni zdolność przeprowadzenia zamachów terrorystycznych” – napisano w raporcie.

Europol ocenił, że najbardziej prawdopodobnymi formami przeprowadzania zamachów są ataki z użyciem broni palnej, samobójcze zamachy bombowe oraz ataki w pojedynkę, np. bronią białą. W Syrii spodziewane są kolejne porwania i wybuchy samochodów pułapek.

Według unijnej agencji, zamachami zagrożona jest cała UE, gdyż prawie wszystkie rządy wspierają dowodzoną przez USA antydżihadystyczną koalicję. Europol ostrzegł też, że IS może przenikać do społeczności syryjskich uchodźców w Europie, by „wzbudzać wśród nich wrogość do nowych krajów pobytu”.

https://www.youtube.com/watch?v=QN5YSBsFeYM

Za: pch24.pl, źródło: tvp.info

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

DOBRZE! „PRZECZ Z KOMUNĄ!!!!” do Rzeplińskiego w Sejmie RP!

Minister Mariusz Błaszczak: dezubekizacja to nasz obowiązek wobec ciemiężonych przez PRL!