Europol ostrzega przed atakami ISIS w Europie. Kilkudziesięciu zamachowców czeka w gotowości! - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 25 maja, 2020

Europol ostrzega przed atakami ISIS w Europie. Kilkudziesięciu zamachowców czeka w gotowości!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Na Starym Kontynencie przebywa kilkudziesięciu dżihadystów, gotowych do przeprowadzenia zamachów terrorystycznych – ostrzegł Europol. Tzw. Państwo Islamskie może zaatakować w każdej chwili na cele znajdujące się na terenie Europy.

Według agencji policyjnej Unii Europejskiej, obecnie IS ma już kilkudziesięciu bojowników na Starym Kontynencie, a kolejne niepowodzenia tej organizacji w Iraku i Syrii może tylko powodować większy napływ terrorystów do Europy.

„Szacunki różnych służb wywiadowczych wskazują, że kilkudziesięciu ludzi kierowanych przez IS może obecnie przebywać w Europie i mają oni zdolność przeprowadzenia zamachów terrorystycznych” – napisano w raporcie.

Europol ocenił, że najbardziej prawdopodobnymi formami przeprowadzania zamachów są ataki z użyciem broni palnej, samobójcze zamachy bombowe oraz ataki w pojedynkę, np. bronią białą. W Syrii spodziewane są kolejne porwania i wybuchy samochodów pułapek.

Według unijnej agencji, zamachami zagrożona jest cała UE, gdyż prawie wszystkie rządy wspierają dowodzoną przez USA antydżihadystyczną koalicję. Europol ostrzegł też, że IS może przenikać do społeczności syryjskich uchodźców w Europie, by „wzbudzać wśród nich wrogość do nowych krajów pobytu”.

Za: pch24.pl, źródło: tvp.info

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,253FaniLubię
17,838ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy