Fali oburzenia nie było końca, gdy Kaczyński organizował demonstracje w rocznice stanu wojennego. Kiedy robi to dzisiejsza opozycja to nie ma tematu - PrawicowyInternet.pl
piątek, 10 lipca, 2020

Fali oburzenia nie było końca, gdy Kaczyński organizował demonstracje w rocznice stanu wojennego. Kiedy robi to dzisiejsza opozycja to nie ma tematu

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Warto przypomnieć sobie komentarze i opinie członków dzisiejszej opozycji, kiedy Jarosław Kaczyński organizował demonstracje antyrządowe w rocznicę stanu wojennego. Fali oburzenia nie było wówczas końca, a tygodnik “Polityka” dał prezesa PiS na swoją okładkę z charakterystycznymi okularami Wojciecha Jaruzelskiego. Co się takiego stało, że dziś na okładce “Polityki” w okularach Jaruzelskiego nie ląduje Kijowski, Schetyna czy Petru? Dlaczego nie ma lamentu i fali oburzenia?

Poniżej prezentuję garść komentarzy do organizowanych przez PiS marszów i demonstracji antyrządowych w dniu 13 grudnia:

Władysław Frasyniuk: “Jarosław Kaczyński, ten bałwan, ten dureń, ten szkodnik zabija wszystkie ważne historyczne daty w Polsce (…) Nie ma w Polsce świętej daty. Kaczyński pluje na każdą symboliczna datę. (…) Żyjemy w wolnym kraju. Demonstracja jest elementem demokracji. Niech zrobi tę demonstrację w wigilię, niech zrobi pierwszego dnia świąt. Robi 13 grudnia i zabija ważną datę z punktu widzenia polskiego społeczeństwa. Zawłaszcza tę datę i szmaci tę datę”.

Donald Tusk: “Dla mnie 13 grudnia nie jest dniem, który należałoby czcić poprzez manifestacje. Dla mnie 13 grudnia to jest raczej dzień refleksji ile zacietrzewienie, albo fałszywa doktryna może narobić ludziom, jak miało to miejsce 13 grudnia 1981 r.”.

Tomasz Nałęcz: “Endecy z Piłsudczykami skakali sobie do gardła, ale mieli koncepcje. Natomiast, jaką koncepcją jest zagranie na emocjach 13 grudnia? To jest dowód bezsilności, bezradności”.

Paweł Płuska (TVN): “Jarosław Kaczyński zawłaszcza kolejną datę (…) Rocznicę sierpnia już dawno wykorzystał, by dokonać swoistego podziału polityczno-społecznego”.

Henryk Wujec: “Kaczyński zupełnie absurdalnie wymyślił, że 13 grudnia będzie walczył o wolność”.

Seweryn Blumsztajn (Gazeta Wyborcza): “To oburzające, że PiS próbuje zawłaszczyć sobie tę solidarnościową tradycję. Nie mają do tego żadnych podstaw ani prawa”.

Andrzej Celiński: “Jest mi szalenie przykro, że 13 grudnia, który jest datą tragiczną dla Polaków, jest w tak haniebny sposób wykorzystywany”.

Za: niewygodne.info.pl, źródło: Samuel Pereira (Twitter.com)

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,742FaniLubię
18,065ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy